reklamı kapat

Boğa Piyasasına Ne Kadar Kaldı?

Uzmanlara göre Bitcoin'in (BTC) boğa piyasası için 350 dolarlık yükselme daha gerekiyor.
12 Mart 2019
  • Ömer UçarÖmer Uçar

Kripto paraları etkisi altına alacak bir boğa piyasası bütün kullanıcıların hayallerini süslüyor. Bir yıldan uzun bir süredir ayı trendinin etkisinde olan piyasa büyük ölçüde değer kaybına uğramıştı. Hatta bu durum tarihin en uzun ayı piyasası olarak kayıtlara geçti. Konu hakkındaki yazımıza bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz. Son günlerde nispeten daha iyi günler geçiren kripto para piyasasında işler tersine dönmeye başladı mı? Coindesk’in piyasa uzmanlarına göre boğa piyasasının başladığından emin olmamız için Bitcoin (BTC) fiyatının 3.900’lü fiyatlardan 350 dolar daha yükselmesi gerekiyor.

Bitcoin Fiyat Tabloları

Kripto para analistleri fiyat tablolarını izleyerek piyasanın geleceği hakkında tahminlerde bulunuyor. Teknik verilere dayanılarak yapılan bu tahminler belirli ihtimallerin gerçekleşmesi üzerine inşa ediliyor ve kimi zaman geleceğe ışık tutabiliyor. CoinTürk okurları için haftanın ilk gününde düzenli olarak Bitcoin, Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) için teknik analiz yapılıyor.

Ayılar Yoruldu

Coindesk tarafından yayımlanan haberde ayı piyasasının sona ermiş olabileceğine ilişkin verilerin bulunduğuna dikkat çekiliyor. Uzmanlara göre geçtiğimiz iki ay boyunca en düşük seviyenin 3.300 dolar olması ayıların yorulduğunu gösterebilir. Ancak bu göstergeler BTC’nin bir sonraki boğa koşusuna çıkmak üzere olduğu anlamına gelmiyor. Bitcoin’in boğa piyasasına başlayabilmesi için Coindesk uzmanlarına göre en az 350 dolarlık artışın daha yaşanması gerekiyor.


Uzmanlar bu tahminleri BTC’nin geçmiş yıllarda çizdiği tablolara bakarak ileri sürüyor. Bu tür tahminler kesin sonuçlar ortaya koyamasa da en azından fiyatlar hakkında fikir veriyor. Bitcoin haberin hazırlandığı anda alınan verilere göre yaklaşık 3.900 dolardan işlem görüyor. Uzmanların işaret ettikleri seviyeyse 4.250 dolar civarında.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.