reklamı kapat

ICON Yeni Token Standartlarını Açıkladı

ICON'un yeni token standartları yakın zamanda işleme konulacak.
8 Mart 2019
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

ICON’un yeni IRC16 token standartları dağıtık defter teknolojisi tabanlı menkul kıymet ve fiziksel varlıkların yasalarla uyum sağlamasını kolaylaştıracak.

IRC16

ICON ekibi Medium üzerinden yeni geliştirdiği token standartlarını duyurdu. Bu standartlar dağıtık defter teknolojisiyle menkul kıymet varlıklarını token olarak sunmak için oldukça uygun hale getirildi. Yeni token’lar ICON Blockchain’inde artık basılabiliyor. En büyük avantajı token basma işleyişini son derece şeffaf hale getirmesi ve düzenleyicilerin belirlediği kurallara uyum sağlaması.

IRC16 token standartları özel fonksiyonlarıyla birlikte geliyor. “Token Transferi Kontrolü” özelliği gönderici ve alıcıların KYC (kimlik onaylama) ve AML (kara para aklama engelleyici sistem) kurallarına uyup uymadığını kontrol ediyor. Bir başka özellik sayesindeyse düzenleyici kuralları kontrol ediliyor ve dokümanların doğruluğu araştırılıyor.


Fiziksel Varlıklar

Diğer yandan ICON fiziksel varlıkları da token’leştirmek adına kolaylık sağlıyor. Fiziksel varlıklar token haline getirildiğinde, bir varlığın mülkiyeti bölüşülebiliyor ve taraflar sahip olduğu varlığı kolayca kanıtlayabiliyor. Ek olarak varlık token olarak küçük parçalara ayrıldığında likiditesi artmış oluyor. Böylece bir varlığa uzun vadede daha fazla yatırımcı sahip olabiliyor.

ICON sistemin çalışması için akıllı sözleşmelerden de faydalanıyor. Satıcının ve alıcının kendi üzerine düşeni yapmasını garanti altına alıyor, bu hizmetin karşılığında belirli bir miktar komisyon alınıyor.

ICON (ICX) token’ları geçtiğimiz ay içerisinde yaklaşık %80 değer kazandı ve oldukça iyi bir performans gösterdi. ICON ile ilgili hazırladığımız ICON Nedir? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.