X


Huobi’nin CEO’su Ve Putin’in Ekonomi Danışmanı Pekin’de Bir Araya Geldi

Dünyanın en büyük üçüncü kripto para borsası Huobi'nin CEO'su Putin'in ekonomi danışmanıyla bir araya geldi.
10:00
23 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

PRNewswire’ın haberine göre Huobi’nin kurucusu ve CEO’su Leon Li ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in danışmanı ekonomist Sergey Glazyev geçtiğimiz pazartesi günü Huobi’nin Pekin ofisinde bir araya geldi. Huobi son 24 saatlik işlem hacmine göre CoinMarketCap’te dünyanın en büyük üçüncü kripto para borsası konumunda bulunuyor.

Medyaya yansıyan bilgilere göre toplantıda kripto paraların, Blockchain teknolojisinin ve Huobi’nin Rusya’daki potansiyeli tartışıldı. Ekonomist Glazyev konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

Kripto para sektörü büyüyerek gelişmeye devam ediyor ve artık dünyadaki birçok ülke bu alanda var olma mücadelesi veriyor. Huobi eğer piyasa için iyi örnek teşkil edebilirse Rusya’nın Blockchain teknolojisine ve kripto paralara yönelik düzenleme faaliyetlerine büyük katkı sağlayabilir. Huobi ülke ekonomisinin gelişmesine yardımcı olabilir. Ben bunun harika bir deneyim olacağına inanıyorum.

Gzalyev, kamusal faaliyetleri desteklemek ve yolsuzlukla mücadele etmek amacıyla Blockchain teknolojisinin kullanılması gerektiğini savunuyor:

Bazı ülkeler Blockchain teknolojisini kripto paraların haricinde kaçakçılığı önleme aracı olarak kullanıyor. Çünkü konu şeffaflık ve riski önleme olduğunda Blockchain teknolojisi en iyisi. Kripto paralar aynı zamanda Blockchain teknolojisinin gelişmesine de katkı sağlıyor. Ayrılmaz ikililer. Umarım gelişmiş ülkeler Blockchain teknolojisini kullanır. Çünkü Blockchain, para piyasalarının  sürdürülebilir, şeffaf ve daha az riskli kılınmasına yardımcı olabilir.

Faaliyetlerine 2013 yılında başlayan Huobi kuruluşundan bu yana 1 trilyon dolarlık ciro elde etmeyi başardı. Huobi ZhenFund ve Sequoia Capital tarafından finanse ediliyor. Huobi, aralarında ABD, Japonya, Tayland, Güney Kore, Hong Kong ve Avustralya’nın da bulunduğu 130’dan fazla ülkede faaliyetlerini yürütüyor.

Kaynak: Prnewswire.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar