reklamı kapat

Huobi’den Japon Kullanıcılara Kötü Haber

15:00
28 Haziran 2018
  • İlayda Pekerİlayda Peker

Kripto para borsası Huobi Çarşamba günü Japonya’da yaşayan kullanıcılarına bir mail gönderdi. Mail’e göre borsa, Japonya’da yaşayan kullanıcılarının hesaplarını kapatacak. Huobi bu kararı, Japon yasalarıyla yaşadığı uyum sorunları sebebiyle aldığını belirtiyor.

Huobi Pro, Japonya sayfasını 2 Temmuz itibariyle kapatacağını ve Japonya vatandaşlarına sunduğu hizmeti durduracağını açıkladı. Henüz Huobi’nin resmi hesaplarından herhangi bir açıklama yapılmadı, ancak borsanın Telegram yöneticisi önümüzdeki günlerde daha fazla detay paylaşılacağını belirtti.

Yapılan açıklamada, Huobi’nin elektronik varlıklarla, internet ve telekomünikasyon ağı aracılığıyla ilgilendiği belirtiliyor. Seyşeller Cumhuriyeti’nde kurulan ve orada kayıtlı olan Huobi, faaliyetlerini yürütürken her ülkenin yasalarına uygun hareket ettiğini de ekliyor.

Ayrıca borsa, “Japonya finansal ödeme kanunu” kapsamında herhangi bir kripto para borsasının kayıtlı ya da lisanslı olmadığını, bu yüzden ülkede hizmet veren kripto para borsası olmadığını iddia ediyor.  Bu yasalara saygı gösterdiğini ve bundan sonra Japon kullanıcılara hizmet vermeyeceğini belirtiyor.

Öte yandan geçtiğimiz birkaç ay içerisinde Japonya Finansal Hizmetler Dairesi (FSA), kripto para borsaları konusunda yeni yaptırımlar uygulamaya başladı. Japon yatırımcılar bu hususta hayal kırıklığı yaşasa da hükümet yaptırımlarının ve kripto para düzenlemelerinin uzun vadede yerel kripto sektörüne fayda sağlayacağına inanıyor.

Blockchain uzmanı, ICO danışmanı ve girişimci Mas Hihara FSA’ın bu tutumuyla ilgili, “FSA’in bu kararları vermeden önce şirketleri bilgilendirmemesi büyük problemlere yol açıyor. Bu bizim için oldukça büyük bir sorun. Bu kararlar her şeyi aniden mahvediyor.” yorumunda bulunuyor.

Kaynak: Bitcoin.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER