X


Hublot Bitcoin’in 10. Yıldönümüne Özel Saat Üretti: Sadece Bitcoin’le Satın Alınabiliyor

Hublot Bitcoin'in 10. yıldönümünü unutmadı.
08:00
29 Eylül 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Carlo  Crocco tarafından 1980 yılında İsviçre’nin Nyon kentinde kurulan Hublot o günden bu yana ürettiği üstün işçilik gerektiren lüks saatleriyle dünya çapında ün kazandı. Hublot marka saatler fiyatları itibariyle üst düzey gelir grubuna hitap ediyor. 2018 FIFA Dünya Kupası’na özel saat üreten Hublot bu kez de Bitcoin’in 10. yıldönümü için ürettiği saatle gündeme geldi.

Hublot, 19 Eylül’de Bitcoin’in 10. yılına özel olarak üretilen Big Bang Blockchain adlı saatini tanıttı. Sadece 210 adet üretilen özel tasarım saat Bitcoin’in asla 21 milyondan fazla üretilemeyeceğine de atıfta bulunuyor.

Big Bang Blockchain model saatini tanıtmak ve satmak için Asya merkezli yatırım danışmanlığı şirketi Octagon Strategy Limited’la (OSL) anlaşan Hublot böylece ön satış sürecini kolaylaştırmayı hedefliyor. Sınırlı sayıda üretilen Big Bang Blockchain model saati almak isteyen müşterilerin özel bir  internet sitesine kaydolması gerekiyor. Böylece Octagon Strategy Limited süreci kontrol edebilecek ve müşterilere ödeme detaylarını e-posta yoluyla iletebilecek. Saatlerin ise 2019 yılının başında müşterilere teslim edilmesi bekleniyor.

İsviçre merkezli lüks saat üreticisi Hublot aynı zamanda Blockchain teknolojisine de övgüler yağdırdı. Blockchain teknolojisini “finansal sistemdeki devrim” olarak niteleyen Hublot, merkezsizliğin önemine vurgu yaptı:

Dijital verilerin dağıtılmasını kolaylaştıran Blockchain teknolojisi aynı zamanda yeni internetin omurgasını oluşturuyor. Blockchain aynı zamanda en etkili ve en hızlı büyüyen finansal araçlardan biri olarak kabul ediliyor.

Bitcoin’in “Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System” adlı white paper’ı 31 Ekim 2008’de Bitcoin.org üzerinden yayımlanmıştı. Bu tarih Bitcoin için yolun başlangıcı olarak bilinse de ilk Bitcoin 3 Ocak 2009 yılında üretilmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar