X


HOT ve BTT Yatırımcılarının Başı, DOGE ve XRP ile Dertte!

DOGE ve XRP, hacim rekorları kırıyor.
14:05
14 Nisan 2021

Kripto para piyasasının genel yükselişi geçtiğimiz haftalarda Holo (HOT) ve BitTorrent (BTT) gibi kripto para birimlerini çok fazla etkiledi. HOT ve BTT fiyatları inanılmaz yükseliş elde edip tüm zamanların rekorunu tazelerken yerinde sayan DOGE, şimdi durumu tam tersine çevirdi.

DOGE Fiyatı Rekor Kırdı

Kripto para piyasasının 24 saatlik bilançosuna bakıldığında Elon Musk’ın favorisi DOGE’un fiyatında ciddi bir yükseliş yaşandığı görülebiliyor. DOGE, 7 günde %103, 24 saat içerisinde ise %76 yükseliş elde eder kripto para sektöründe zoru başardı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Daha önceki rekorunun üzerine yaklaşık %20 katan DOGE, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 0,13 dolardan işlem görmekte. DOGE, Elon Musk’ın tweetlerinin bitmesine rağmen inanılmaz bir yükseliş elde ederek aslında Elon Musk olmadan da yükselebileceğini kanıtladı. DOGE’un 24 saat içerisinde 18 milyar dolarlık hacim elde etmesi ise tam olarak rekor. DOGE, toplam 16 milyar dolarlık piyasa değerine sahip ve hacmi, piyasa değerini geride bıraktı.

DOGE, HOT’un Hacmini Çalıyor

HOT fiyatına bakıldığında ise bunun 7 gündür devamlı olarak düşüş yaşadığı görülüyor. 5 Nisan tarihinde 0,03 dolara kadar çıkan HOT, an itibarıyla o seviyeden %40 gerilemiş durumda. HOT’un 24 saatlik ticari hacmi de rekor kırdığı döneme göre neredeyse %70 geriledi.

HOT, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,018 dolardan işlem görüyor ve riskli desteğin üzerinde bulunuyor. 24 saat içerisinde 694 milyon dolarlık hacmi bulunan HOT’a olan ilgi de sönmüş gibi gözükmekte. Türkiye’de popüler kripto paralardan olan DOGE’un son yükselişi ve hacim rekoru kırması ise HOT yatırımcılarının bir kısmının DOGE’a geçmiş olabileceğini göstermekte.

BTT Hala Toparlanamadı

HOT ile beraber rekor kıran BitTorrent için de durum tam olarak aynı. Aynı HOT gibi 5 Nisan tarihinde rekor kıran BTT, o seviyenin %40 altına çekildi. BTT’nin ticari hacmi de ciddi bir düşüş yaşadı ve toplam piyasa değerini geçen hacmi an itibarıyla bunun yarısı seviyelerinde. BTT’nin yaşadığı hacim kaybı da XRP ve DOGE’un hacim rekorlarının bir yan etkisi olarak görülmekte.

Kripto para piyasası ise üst üste rekorlarla geçen günlerden sonra yakında hafif bir düzeltme yaşayabilir. 2017 yılındaki grafiklere bakıldığında şu an tehlikeli seviyelere gelindiği göz önünde bulundurulmalı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar