X


Hangi Altcoin’in Vadeli İşlemi Başlatıldı?

Bitcoin'in ardından altcoin vadeli işlemleri geliyor. İngiltere merkezli borsa Bitcoin Cash için vadeli işlem ürünü başlattı.
09:00
18 Ağustos 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Geçtiğimiz yılın aralık ayında başlatılan Bitcoin vadeli işlemlerinin ardından kripto para piyasası için yeni bir dönemin başladığı söylenebilir. Altcoin vadeli işlemleri de toplulukta tartışılan konular arasında yerini almıştı. Avrupa merkezli bir vadeli işlem borsası tarihteki ilk düzenlenmiş Bitcoin Cash (BCH) vadeli işlemini geçtiğimiz günlerde platformunda başlattı.

Bitcoin Cash geçtiğimiz günlerde yeni bir döneme adımını attı. Toplam piyasa değeri bakımından en iyi dördüncü altcoin olduğu görülen BCH’nin artık düzenlenmiş vadeli işlemleri var. Bu gelişme karşısında heyecanlanan kullanıcılarsa diğer altcoin’lerin vadeli işleminin gelip gelmeyeceğini tartışıyor.

İngiltere merkezli ve Crypto Facilities isimli borsa platformu 17 Ağustos 2018 tarihinde BCH vadeli işlemlerini kullanıcılarının hizmetine sundu. Bilindiği üzere vadeli işlemler kripto para piyasası için özel bir anlam taşıyor. Geçtiğimiz yılın aralık ayında başlatılan BTC vadeli işlemlerinin ardından piyasanın yukarı yönlü hareketi daha da hızlanmıştı. Kimilerine göreyse bu işlemler bir piyasa manipülasyonuna hizmet ediyor. Öyle ya da böyle sıra altcoin vadeli işlemlerine de geldi.

BCH vadeli işlemlerini başlatan borsanın CEO’su şu ifadelere yer veriyor:

Bitcoin Cash vadeli işlemlerini başlatarak sunduğumuz kripto para ürünlerini artırmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. BCH 10 milyar dolar civarında piyasa değeriyle en iyi beş altcoin arasında yer alıyor. Umuyoruz ki yeni ürünlerin başlatılmasıyla kripto para piyasasının gelişimine katkı sağlar ve bu dijital varlık sınıfına daha büyük bir likidite ve şeffaflık getiririz.

BCash’in böylesi bir gelişmeye konu olmasının ardından Roger Ver’in konu hakkında konuşmaması bir hayli tuhaf olurdu. Roger Ver’e göre bu gelişme Bitcoin Cash’in kripto para dünyasındaki en yenilikçi ve kullanışlı altcoin’lerden birisi olduğunu yeniden ispat ediyor.

Tokyo merkezli işlem ve yatırım platformu Profluent yakın gelecekte BCH vadeli işlemleri başlatacağını duyurdu. Ayrıca Crypto Facilities platformunun daha önceden Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Litecoin için vadeli işlem ürünleri başlattığı biliniyor. Bazı uzmanlara göre altcoin vadeli işlemleri piyasanın bir sonraki dönüm noktasının temelini atabilir.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar