X


Güney Kore’de 60 Kripto Para Borsası Kepenk İndirebilir!

Yapılan son açıklamalara göre yürürlüğe girecek olan son kurallara uymayan 60 borsa Güney Kore’de kepenk indirebilir.
10:33
17 Eylül 2021

Elde edilen son bilgilere göre Güney Kore’deki 60 kripto borsasından hizmetlerini kısmen veya tamamen durdurmaları ve Cuma gününe kadar müşterileri bu konuda bilgilendirmeleri istendi. Bu istek, önümüzdeki haftadan itibaren yürürlüğe girecek olan son düzenlemelere uyulmadığı için yapıldı.

Borsalar Neden Kapanıyor?

Kripto borsalarının çalışmaya devam edebilmesi için 24 Eylül’e kadar kara para aklamayla mücadele kurumu Finansal İstihbarat Birimi’ne kaydolmaları ve gerçek isimli banka hesapları sunmak için bankalarla ortak çalışmaları gerekiyor. Güney Kore’deki yüzlerce kripto borsasından sadece küçük bir kısmı yeni AML yönergelerine göre gereksinimleri karşılamayı başardı ve kalan diğer yüzlerce küçük ve orta kripto para borsası hizmetlerini sonlandırmaya hazırlanıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Öte yandan ülkenin Finansal Hizmetler Komisyonu’nu (FSC) konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Hizmetlerin bir kısmının veya tamamının kapatılması gerekiyorsa borsalar, müşterilere kapanıştan en az yedi gün önce, beklenen kapanış tarihini ve para çekme prosedürlerini bildirmelidir.” sözlerini kullandı.

Baskılar Artıyor

Güney Kore bu yıl Ocak ayında kabul edilen ve ülkede faaliyet gösteren kripto borsalarının kara para aklamayla mücadele birimlerine kaydolmasını ve bir lisans almasını gerektiren yeni bir AML yönergesi yayınladı.

Bir lisans almak için borsaların bankalarla birlikte çalışması ve katı KYC kurallarını benimsemesi gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar