reklamı kapat

Güney Afrikalılar Kripto Para Yatırımı Yapmadığı İçin Pişman

17:00
13 Temmuz 2018

Geçtiğimiz günlerde yayımlanan bir rapora göre, Güney Afrikalıların yüzde 38’i kripto paralara yatırım yapmadıkları için pişman olduklarını dile getirirken, gelişmekte olan teknolojiye kurumsal şirketlerin ilgisi oldukça iyi durumda.

Pan-Afrika yatırım bankası Old Mutual’ın 2018 yılına ait “Tasarruf ve Yatırım İzleme” raporu bu hafta yayımlandı. Raporda ülkede Bitcoin’e bakış açısının hızla değiştiği görülüyor.

Bankanın nisan ve mayıs aylarında yaptığı yüz yüze görüşmelerde, Güney Afrika’da kripto paralarla ilgili genel farkındalığın %40 oranında arttığı göze çarpıyor. Business Tech’e göre halkın yalnızca %43’ü kripto paraların kötü olduğunu düşünüyor. Halkın %50’den fazlası kripto paralara yatırım yaparak çok büyük miktarda kazanç elde edilebileceği kanısında.

2018 yılında kripto paralar sürekli düşüş trendi izlemesine rağmen Güney Afrika halkının bu teknolojiye olan güveni artıyor. Sadece Güney Afrika’da değil, dünyanın her yerinde düşük fiyatlara ve volatilitenin sürekli artmasına rağmen kripto para alanındaki gelişmelerin sayısı sürekli artış gösteriyor.

Öte yandan Google verilerine bakıldığı zaman Güney Afrika, kripto paralarla ilgili aramalarda ilk sıradaki konumunu hala koruyor.

Yüksek ilgi

Son haftalarda araştırma şirketi Grayscale Investments ve kripto para borsası Huobi’nin bulgularını izleyen Güney Afrikalı finansçılar, Bitcoin için yükseliş sinyalleri veriyor.

Purple Group’da yatırım uzmanlığı yapan Barry Dumas Business Live’a verdiği röportajda, “Bankalar ve uluslararası borsalar gibi küresel kuruluşların kripto paraları düzenleme arayışında olduklarını görüyoruz. Çünkü aslında onlar da kripto paraların yasal bir varlık sınıfı olmasını istiyor.” şeklinde konuştu.

Purple Group, Mart ayında GT247.com üzerinden müşterilerine kripto paraları ödeme seçeneği olarak sunmaya başladı. Dumas’ya göre de özellikle perakende müşterilerinin kripto para ödemelerine olan ilgisi sürekli artıyor. Yatırım uzmanı şunları ekliyor:

Boğa piyasası ve ayı piyasası arasında iyi bir yayılım olduğunu görüyoruz. Ama Bitcoin’e olan ön yargının sürdüğünü de söyleyebiliriz.

Kaynak: Bitcoinist

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun