reklamı kapat

Google ve Facebook Donanım Cüzdanı Üreticisi Ledger’a Yatırım Yapmaya Hazırlanıyor

11 Temmuz 2018
  • Tuncay AYDINERTuncay AYDINER

Lider kripto para donanım cüzdanı üreticisi Ledger, 2017 yılında 165 ülkede 1 milyondan fazla satış yaparak 29 milyon dolar gelir elde etti.

Ledger başkanı Pascal Gauthier Forbes’a bir röportaj verdi. Gauthier, yatırımcıların Blockchain ağında işlem gerçekleştirmesine olanak sağlayan güvenilir platformların eksikliğinin Ledger ve diğer donanım cüzdanlarına olan talebi arttırdığını kaydetti.

Blockchain’in kendisi güvenli; fakat Blockchain üzerinde işlem yapmak bazı sorunlara yol açabilir. Eğer özel anahtarınızı kaybederseniz gidebileceğiniz bir banka veya yatırımlarınızı geri getirebileceğiniz bir yol yok.

Ledger, 2018 yılının başında milyarder yatırımcı Tim Draper ve yatırım şirketi Draper Venture Network liderliğinde 75 milyon dolarlık fon toplamayı başarmıştı. 2017 yılındaki Seri A yatırım turunda sadece 7 milyon dolar toplayabilen Ledger, geçen 1 yılın ardından Seri B yatırım turunda bu rakamı yaklaşık 10 kat arttırmayı başardı.

Geçen yılki etkileyici finansal tablonun ardından Ledger yeni bir yatırım turuna hazırlanıyor. Forbes’a göre Samsung, Siemens ve Google gibi teknoloji devleri Ledger’a yatırım yapmaya hazırlanıyor.

Ledger Seri B yatırım turunda topladığı fonları altyapısını iyileştirmek ve yatırımcılara yönelik yeni ürünler geliştirmek için kullandı. Gauthier gelecekte büyük ölçekli kurumsal yatırımcılara yönelik ürünleri piyasaya  sunacaklarını kaydetti.

Büyük ölçekli yatırımcıların büyük bir çoğunluğu yatırımlarını saklamak için Xapo ve Coinbase cüzdanlarını kullanıyor. Fakat büyük ölçekli yatırımcıların fonlarını saklamak için aynı zamanda bu şirketlerin çalışanlarına da güvenmesi gerekiyor.

Ledger’in gelecek vizyonu, kurumsal yatırımcıların üçüncü bir kişiye ihtiyaç duymaksızın Bitcoin, Ethereum gibi kripto paralarını depolayabileceği bir ekosistem yaratmak.

2018 yılında Coincheck, Bithumb ve Coinrail gibi borsalara yönelik saldırıların kripto para piyasasına ve yatırımcılara faturası çok ağır oldu. Ledger Nano S ve Ledger Vault gibi donanım cüzdanlarına olan talebin sürekli artması ise kripto para yatırımcılarında güvenlik konusunda bir farkındalık oluştuğunun en açık göstergesi.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.