X

Genesis CEO’su Michael Moro, Kurumların DeFi’ye Bakış Açısını Değerlendirdi

Moro, yüksek profilli DeFi protokolleri tarafından yapılan bazı önemli eksikliklerin kurumları endişelendirdiğini belirtti.
17:05
9 Ekim 2021

Popüler alım satım platformu Genesis’in CEO’su Michael Moro, kurumların DeFi alanına adım atmasının hala riskli olduğuna inanıyor. Moro, yüksek profilli DeFi protokolleri tarafından yapılan bazı önemli eksikliklerin kurumları endişelendirdiğini belirtti.

Genesis CEO’su Michael Moro, müşterilerin fonlarını riske atmak istemeyen kurumların DeFi alanına çekinceli baktığını aktardı. Bu nedenle alana daha esnek risk yönetimi politikaları olan bireysel yatırımcılar hakim olmaya devam ediyor.

DeFi Hataları Kurumları Korkutuyor

Dünyanın en büyük kripto para alım satım platformlarından biri olan Genesis’in CEO’su Michael Moro, DeFi’nin neden kurumları bu protokollere yatırım yapmaya ikna edemediğine dair görüşlerini bildirdi. Moro’ya göre DeFi alanı hala çok riskli ve bu durum yüksek profilli varlıkların yaptığı bazı son hatalarla kanıtlanıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Insider ile gerçekleştirdiği röportajda fikirlerini dile getiren Moro, şunları kaydetti:

Kaydedilen hatalar ve kayıplar kesinlikle kurumları herhangi bir platformun alana adım atmasını engelliyor. Kurumlar herhangi bir boyutta bir hamle yapmaktan çekiniyor. Hedge fonları ve tescilli yatırım firmaları, bu protokollerden bazılarını kendi çıkarları için kullanmakla ilgileneceklerdir. Ancak bu kurumlar kendilerine milyonlarca dolara mâl olabilecek büyük hatalardan muzdarip olmak istemiyor.

Moro, bireysel yatırımcılar da risk altında olduğunu vurguları. Moro’ya göre birçok bireysel yatırımcı DeFi alanında fonlarını kaybedecek.

Hack Olayları

Merkezsiz finans sektörü, kripto para endüstrisinde en çok saldırıya uğrayan alanlardan biridir. Bunun nedeni denetim şirketleri tarafından her zaman tespit edilemeyen güvenlik açıklarıdır. Geçtiğimiz hafta Ethereum‘da opere edilen öde gelen borç verme ve ödünç alma protokollerinden biri olan Compound, saldırıya uğradı. Moro’ya göre eksiklikler ve hatalar sektörün en büyük tehlikelendiren. Başarılı yönetici, yeterince sağlam bir denetim ekosisteminin olmadığını düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar