X

Genç Nesil Kripto Para Birimleri İle İlgili Ne Düşünüyor?

Yakın tarihli bir küresel anketin sonuçlarına göre, Z ve Y kuşağı kripto para ile ödeme yapmanın kendilerini memnun edeceğini dile getirdi.
17:30
12 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yakın tarihli bir küresel anketin sonuçlarına göre, Z kuşağının (1997 ile 2012 arasında doğanlar) yarısından fazlası ve Y kuşağının (1980 ile 1996 arasında doğanlar) üçte birinden fazlası kripto para birimleri ile ödeme yapabilmenin kendilerini memnun edeceğini dile getirdi.

Yeni Nesil Kriptoları İstiyor

Araştırma, önde gelen finansal danışmanlık, varlık yönetimi ve fintech kuruluşlarından biri olan deVere Group tarafından yürütüldü ve deVere Crypto uygulamasını kullanarak 42 yaşın altındaki 750’den fazla müşteriyle anket yaparak dünya çapındaki katılımcıların görüşlerini aldı.

Çalışma organizatörleri, bahsi geçen iki demografinin mevcut teknoloji ve kriptolarla büyüyen dijital yerliler olduğu için bu yenilikleri finansal gelecekleri olarak benimsemeye daha istekli olduklarını tahmin ediyor. Araştırma sonucunda deVere CEO’su ve kurucusu Nigel Green, şirketin basın bülteninde ve medya raporlarında, “Yetişkinlik dönemlerinde teknolojideki muazzam artıştan etkilendiler. Teknolojiyi rahat bir şekilde kullanıyorlar ve dijital para birimlerinin değerini ve muazzam potansiyelini görüyorlar.” sözlerini kullandı.

Green sözlerine şu şekilde devam etti:

Eski finansal kurumların ve hükümetlerin kontrol altında olduğu geleneksel bir sistem yerine özerk, merkezi olmayan bir dijital para birimine ve ödeme sistemine güveniyor gibi görünüyorlar.

İlgi Her Yıl Artıyor

Bu bulgular, Statista.com’da yayınlanan ve ABD’li yetişkinlerin tüm yaş gruplarında Bitcoin satın alma konusunda her yıl artan bir ilgi gösterdiğini ortaya çıkan son verilerle de uyumlu. Aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi, en yüksek artışlar, bu gelişmeye öncülük eden genç yaş gruplarında görülmektedir.

Önümüzdeki 5 yıl içinde Bitcoin satın alma olasılığının “çok” veya “biraz” olduğunu belirten kişilerin yüzdesi, 2019 baharı ile 2020 sonbaharı arasında 18-34 yaşındakiler arasında yüzde 13 arttı.

Ayrıca Green yaptığı açıklamalarda, “İşletmelerin birden fazla yargı alanında faaliyet gösterdiği, giderek dijitalleşen ekonomilerde ticaret amaçları için dijital, sınırsız, küresel para birimlerinin doğal değerini görüyorlar.” sözlerini kullandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar