X


Galatasaray Bir NFT Koleksiyonu Piyasaya Sürüyor!

Yapılan son açıklamalara göre Türkiye'nin en popüler futbol kulüplerinden Galatasaray kendi NFT koleksiyonunu piyasaya sürüyor.
14:15
2 Eylül 2021

Non-fungible token popülerliği arttıkça her alandan farklı isimler NFT projeleri üzerinde çalışmaya başlıyor. Konuyla ilgili türkiye’den son duyuru ise Galatasaray’dan geldi.

Galatasaray NFT Koleksiyonu

Galatasaray’ın resmi websitesi üzerinden yapılan açıklamalara göre Galatasaray, kurucusu ve bir numaralı üyesi Ali Sami Yen NFT koleksiyonu ile başlayarak, sezon boyunca kulüp tarihinin önemli olaylarını vurgulayan bir koleksiyonu piyasaya sürecek. Açıklamalarda ilk NFT koleksiyonun 1 Ekim tarihinde arz edileceği ve sezon boyunca kulübe bağlı önemli tarihlerde altı koleksiyon daha piyasaya sürüleceği ifade ediliyor.

Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda, “Aynı zamanda Galatasaray Futbol Kulübü’nün benzersiz anlarla dolu tarihini vurgulayacak NFT koleksiyonları, kulüp tarihindeki dönüm noktalarını ve kupalarını konu alacak bu koleksiyonlar ile Galatasaray kulübünün mirasına ortak olunarak kulübe katkıda bulunulabilecek.” sözleri kullanılıyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ali Sami Yen NFT Koleksiyonu

Yapılan açıklamalara göre ilk bölümü 1 Ekim’de piyasaya sunulacak olan NFT koleksiyonu, Legendary, Mythical ve Iconic bölümlerinden oluşacak. Açıklamalarda her NFT’nin  arkasında ilgili görsel ile özel video içeriği olacağı ve bölüme bağlı olarak içeriklerin farklılaşacağı ifade ediliyor.

Yapılan açıklamlara göre her bir drop, nadirliğine bağlı olarak farklı değerlere sahip olacak ve piyasa sürülme tarihleri şu şekilde gerçekleşecek:

  • Legendary: 1 Ekim 2021
  • Mythical: 8 Ekim 2021
  • Iconic: 15 Ekim 2021

Buna ek olarak yapılan açıklamalara göre her NFT arzının Galatasaray ve Shirtum’un web sitelerinde özel bir açılış sayfası olacak. Katılımcılar, NFT’nin resmine tıkladığında Shirtum platformundaki Galatasaray açılış sayfasına yönlendirilecek ve buradan işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar