reklamı kapat

“Fiyatların Düşmesi Kripto Paraların Yolculuğunda Sadece Küçük Bir Sarsıntı”

İngiltere'nin en büyük fonlarından birini yöneten James Bevan kripto paraları değerlendirdi.
10:00
9 Aralık 2018
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

Büyük bir İngiltere bağış fonunun yöneticisi Bloomberg’e yaptığı açıklamalarda kripto para piyasasının düşmesinin yoldaki küçük bir sarsıntı olduğunu belirtti.

CCLA’in yatırım yöneticisi James Bevan katıldığı panelde yaptığı konuşmada kripto paraların varoluş sıkıntıları çektiğini ve bu durumun geçici olduğunu söyledi. Bevan konuşması sırasında kripto paraları geleneksel finans ile karşılaştırdı ve kurumsal yatırımcıların da geleneksel para birimleri, ödeme sistemleri ile uğraşırken birçok sıkıntı yaşadığına dikkat çekti. CCLA kendini İngiltere’nin en büyük fon yönetici olarak tanımlıyor. Şirketin mart ayı raporlarına göre şirketin yönetiminde yaklaşık 8 milyar euro bulunuyor.

Büyük kurumların kripto para sektöründe boy göstermesi hali hazırda başlamış bir dönem. Dünyanın ikinci büyük menkul kıymet borsası Nasdaq geçtiğimiz günlerde BTC vadeli işlemlerini önümüzdeki yılın ilk yarısında başlatacağını duyurmuştu.

Bloomberg ayrıca Blockchain tabanlı ödeme sistemi firması Circle Internet Financial Ltd.’nin küresel pazarlama sorumlusu Marieke Flament’in bir konuşmasına değindi. Flament “kripto para düzenlemelerinde ilerlemelerin kaydedildiğini görmek güzel, sektör artık yapılacak potansiyel hatalardan ders çıkarabilir.” ifadelerini kullandı. Daha önce ekim ayında Circle CEO’su Jeremy Allaire kripto para düzenlemesi yapılması için bütün ülkelere ortak bir çağrıda bulunmuştu. Allaire en nihayetinde kripto paraların düzenleneceğini ve bunun için G20 standartlarının oluşturulması gerektiğini belirtti. Allaire’in çağrısı yankı buldu, yakın zamanda G20 liderleri ulusal kripto para vergi sistemlerini oluşturmaya başlayacaklarını duyurdu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.