X


FIO Protocol Coin Nasıl Alınır?

FIO Protocol Coin nedir, nasıl alınır?
07:11
1 Mart 2021

FIO’nun vizyonu, topluluk ve Blockchain ekosistemi tarafından yönlendirilen Merkezi Olmayan Otonom Konsorsiyum (DAC) olarak faaliyet göstermektir. Proje temelde, açıklık ve şeffaflık, toplulukta çeşitlilik, adalete değer veriyor.

FIO Protocol (FIO) Nedir?

FIO Protokolü (FIO), kripto para ve token göndermenin ya da almanın daha iyi bir yolunu sağlamayı amaçlayan bir blok zinciri protokolüdür. FIO token, projenin Blockchain altyapısı FIO Chain’in yerel fayda token’ıdır ve işlem ücretleri ve zincir içi yönetişim için kullanılır. FIO Zinciri, ağ fikir birliğine ulaşmak için Temsilci Teminat Kanıtı (DPoS) kullanır. Blok Üreticileri, FIO token sahipleri tarafından zincir üzerinde oylama yoluyla seçilir. Herkes Blok Üreticisi olmak için kaydolabilir ve yeterli oy alırsa blok oluşturabilir.

Öte yandan FIO adresleri, FIO Protokolü üzerindeki kullanıcılar için insan tarafından okunabilir bir cüzdan tanımlayıcısı (kullanıcıadı @ alan) görevi görür. Bir FIO Adresinin kaydı, FIO ile entegre bir uygulama veya bir kayıt sitesi aracılığıyla yapılabilir. Bir FIO Adresinin, FIO token’larında yıllık bir ücreti vardır ve 100 ücretsiz işlemle bağlanmıştır.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

FIO Talebi, kullanıcıların FIO Adreslerini kullanarak işlem başlatmasına olanak tanır. Bu istek, Diffie-Hellman anahtar değişimi kullanılarak şifrelenmiş meta veriler ile zincirde saklanır.

FIO Verisi ise işlem meta verileridir. Bu meta veriler, serbest biçimli bir nottan yapılandırılmış verilere (ör. Para yatırma ayrıntıları) kadar değişebilir. Ekip FIO Verilerini, işlem verilerinin (örn. Faturalar, tarihler) zincirde depolanabildiği merkezi olmayan işlemleri desteklemek için bir araç olarak görüyor. FIO Verileri, işlem gibi blok zinciri meta verilerini de içerebilir.

FIO Protocol’ün yeler kripto para birimi olan FIO, yazının kaleme alındığı an itibari ile CoinMarketCap verilerine göre 48,026,690 dolar 406. sırada yer alıyor. Bunun yanında dolar karşısında 0,2174 USD ile işlem gören FIO Protocol Coin’in 24 saatlik işlem hacminin de 85,426,159 olduğu belirtilebilir.

Bitcoin karşısında 0.000004688 BTC ile işlem gören FIO Protocol Coin, 5 Ocak 2021 tarihinde 0,0580 dolar ile dip seviyeyi görürken 31 temmuz 2020 tarihinde 0,4253 dolar ile de rekor kırdı. Şu anda dolaşımda 221,231,898 adet FIO Protocol Coin bulunuyor ve bu rakamın maksimum 1.000.000.000 FIO coin’e ulaşacağı ifade ediliyor.

FIO Coin Nereden Alınır?

FIO Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

FIO Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından FIO Coin’in işlem gördüğü Tether (USDT), Binance Coin (BNB), BUSD ya da Bitcoin (BTC) alarak FIO işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar