Fantom (FTM) Yükseliş Vaat Ediyor Olabilir! İşte Güncel Veriler!

Fantom'un (FTM) güncel verileri nasıl bir fiyat hareketine işaret ediyor? Kripto para biriminde bir fiyat artışı söz konusu olabilir mi?
23:26
15 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Akıllı sözleşme token’ı olan Fantom (FTM), önemli bir arz seviyesini aştıktan sonra daha fazla yükseliş için bir şans daha yakalayabilir. IntoTheBlock’tan alınan verilere göre, FTM’nin yükselişini engelleyebilecek hiçbir direnç engeli yok. Bahsi geçen tweet’ten bu yana FTM toparlandı ve son 24 saatte %10,24 değer kazandı. Performans, aynı dönemde diğer DeFi token’larının performansından ortalama olarak daha yüksek.

FTM Yükselecek Mi?

Fantom’da yaşanan artışlar yatırımcılarında büyük satış baskısına neden olmadı. Bunun nedeni olarak ise Santiment’in verilerinin borsa girişinin 293.000’e düştüğünü açıkladığı gösteriliyor. Bu metrikteki bir artış, yakın zamanda kar elde etmiş yatırımcıların satışına dönüşebilirdi. Peki, FTM yükselişi devam edecek mi? Yön hareketi endeksi’nin (DMI) gösterdiği teknik görünüm, FTM’yi konsolidasyonun ortasına çıkardığı belirtiliyor. Bu çıkarımın nedeni olarak ise +DMI’nin, -DMI’dan daha yüksek olmasına rağmen ortalama yön endeksi’nin (ADX) desteğine sahip olmaması gösteriliyor.

ADX, bir kripto para biriminin yönlü gücünü ölçer ve 25’ten yüksek bir değer, güçlü bir yönlü hareketi gösterir ve bunun tersi de geçerli olabilir. Ancak trend büyük bir düşüşle karşı karşıya kaldı. Bu nedenle, FTM’yi 0,5 dolar bölgesi etrafına itebilir. Bu sonuca götüren bağlam, yaklaşan bir düşüş momentumunun sinyalini veren tekrarlanan kırmızı mum çubuklarından kaynaklanabilir.

Fantom Metrikleri!

Öte yandan kripto para biriminde yaşanan hareketlilik yatırımcıların portföyüne eklenmesinde yardımcı olmuş gibi görünüyor. Yazı kaleme alındığında piyasa değerinin gerçekleşen değere (MVRV) oranı düşük seviyelerinden yeniden hızlanarak %11,27’ye ulaştı. MVRV oranı, bir kripto para biriminin gerçeğe uygun değerinde olup olmadığını belirlerken gerçekleşen kapitalizasyonu piyasa değeriyle karşılaştırır. Metrikteki artış, FTM satışı için bir nedene işaret ediyor ve gerçekleşen sermayenin piyasa değerini geride bıraktığını ortaya koydu. Dolayısıyla tüm göstergelere göre, FTM kırılma noktasının en yükseğine ulaşmış olabilir ve ardından bir fiyat dönüşü gelebilir. Ancak, piyasa duyarlılığının değişebileceğini ve token’ın yükseliş hareketinde kaldığını belirtmekte fayda var.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar