Etheruem 2.0 İle Onaylayıcılar Ödüllerinin Artmasını Bekliyor

Yükseltme ile ödüllerin %10.3 seviyesine ulaşması bekleniyor.
13:00
26 Ekim 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Cointelegraph’ın haberine göre üst düzey bir ConsenSys yöneticisi Ethereum 2.0 ile onaylayıcıların, yıllık bazda ödül oranlarının %4.6’dan %10.3’e çıkmasını beklediklerini belirtti.

Ethereum Onaylayıcıları

Coindesk’in 25 Ekim tarihli bir haberine göre Blockchain şirketi ConsenSys’in global ürün stratejisi başkanı Collin Myers Ethereum 2.0’da onaylayıcı olarak görev alınabilmesi için en az 32 Ethereum gerektiğini dile getirdi. Yani yaklaşık olarak 5.760 dolar gibi bir tutar gerekiyor. Myers bu açıklamaları Devcoin 5 etkinliği sırasında yaptı.

Daha önce bu haberimizde de sizlerle paylaştığımız gibi Ethereum 2.0 yükseltmesi Ethereum’u PoW’dan (proof-of-work) PoS (proof-of-stake) algoritmasına geçirecek. Bunun yanında Ethereum 2.0’ın ağ hızını, ölçeklendirmeyi ve güvenliği arttıracak bir paket olacağı belirtiliyor.

Ethereum 2.0 yükseltmesinin ilk adımının 3 Ocak 2020 tarihinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Ethereum 2.0 Calculator

Ayrıca aynı etkinlikte Myers, onaylama işlemi yapanların donanım ve enerji maliyetlerini dikkate alarak yıllık brüt ve net getirileri hesaplamalarına izin veren bir araç olduğunu ifade etti. Myers, ETH 2.0 Calculator adlı yeni web uygulamasının Ethereum 2.0 ile birlikte piyasaya sürülmesinin planlandığını belirtti. Bu uygulamanın ne şekilde olacağının ise Telegram kanalında (ETH 2.0 Calculator) görüşüldüğü belirtiliyor.

Bunların yanında Ethereum kurucusu Vitalik Buterin geçtiğimiz gün yaptığı açıklamalarda Google’ın kuantum bilgisayarlarına değindi. Buterin, kuantum bilgisayarların ifade edildiği Bitcoin’i tehdit etmekten çok uzak olduğunu, bu konuda endişelenilmemesi gerektiğini ifade etti. Ayrıca Buterin bahsi geçen bilgisayarların yalnızca kuramsal olarak kuantum bilgisayarlar olduğunu dile getirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar