X


Ethereum’un Istanbul Hard Fork’u İçin Tarih Verildi!

Ethereum'un Istanbul hard fork'u hangi gün aktif edilecek?
16:00
8 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), Istanbul hard fork’u için gelişmelere devam ederken ünlü geliştiricilerden Peter Szilagyi resmen güncellemenin yapılacağı tarihi açıkladı.

Ethereum Istanbul İçin Tarih Belli: 4 Aralık

Ethereum’un temel geliştiricilerinden olan Szilagyi,  test ağı Geth v1.9.7’nin piyasaya sürülmesi ile birlikte tarihin de belirlendiğini açıkladı ve bunun şu an için 4 Aralık olarak gözüktüğünü ifade etti. Güncellemenin gerçekleşeceği blok sayısının da 9069000 olduğunu duyuran geliştirici, Ethereum topluluğuna da seslendi ve güncelleme için yaklaşık dört hafta olmasına rağmen son dakika sıkıntılarının beklenmeyen gecikmelere sebep olabileceğinin de altını çizdi:

”Istanbul 4 hafta içerisinde gelecek. Güncelleme yapmak için bolca zaman var ancak son dakika sorunları konusunda yapacak bir şey yok. Bu sebeple acele etmeyin ancak sorunları çözmek için çok geç olmadan önce de ağ düğümlerinizi güncelleyin ve bunu ertelemeyin. Özellikle Geth 1.8.x versiyonlarını kullanıyorsanız bun ihmal etmeyin.”

Güncellemenin fiyatı nasıl etkileyeceği de merak konusu haline geldi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar