Ethereum’da 4 Ay Sonra Yeni Rekor! Bloomberg Analistlerinden Korkutan Uyarı!

Ethereum (ETH) Merge güncellmesi için gün sayarken, yatırımcıların aklındaki tek soru ETH fiyatının kısa ve orta vadede hangi yöne gideceği.
15:15
5 Eylül 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Ethereum (ETH) Merge güncellmesi için gün sayarken, yatırımcıların aklındaki tek soru ETH fiyatının kısa ve orta vadede hangi yöne gideceği.

Staking Çılgınlığı: 1 Günde 94.000 ETH!

Araştırmacı gazeteci WuBlockchain bugün paylaştığı bir tweette, 1 Eylül’de 94 binden fazla ETH’nin stake edildiğini bildirdi. Bu, Mayıs ayından bu yana tek bir günde stake edilen ETH sayısı bakımından yeni bir rekor oldu. Oklink verilerine göre, 1.543,51 dolar fiyatla 94.997 ETH stake dildi. Ethereum 2.0 stake sözleşmesindeki ETH miktarı yaklaşık 13.522 milyona yükseldi. Analist, şu açıklamayı yaptı:

1 Eylül’de tek bir günde 94.000 yeni ETH stake edildi. Bu, Mayıs ayından bu yana en büyük rakam. Stake edilen Ethereum  sayısı 13.522 milyona yükseldi.

Uzmanlara göre stake edilen ETH’deki artış, yatırımcıların Merge öncesinde ve sonrasında ETH fiyatında artış beklediğine işaret ediyor. Ethereum, güncellme için gün sayarken sektörün odak noktası oldu. Özellikle, Ağustos ayında CryptoQuant, Ethereum’un günlük borsa işlem hacmi açısından Bitcoin’i (BTC) geride bıraktığını bildirdi. Ek olarak, ay boyunca stake sözleşmesine haftalık olarak yaklaşık 36.000 ETH eklendi. Yatırımcılar iyimser görünse de, son haftalarda uzmanların fiyat tahminleri kısa vadede olumlu olmadı. Bloomberg analistleri, Merge spekülasyonlarına rağmen, makroekonomik faktörler nedeniyle ETH fiyatının 1.000 dolar seviyesinin altına düşmesini beklediklerini bildirdi. Malesef, Fed’in şahin duruşu Merge nedeniyle ortaya çıkan heyecana gölge düşürdü. Fed başkanı Jerome Powell’ın birkaç hafta önce yaptığı konuşma, ETH fiyatının %10 düşmesine neden oldu.

Vitalik Buterin, Kritik Soruyu Yanıtladı!

Ethereum Merge, Ethereum ağını iş kanıtı (PoW) konsensüs modelinden hisse kanıtı (PoS) modeline geçirecek. Güncellme ekosistemdeki enerji tüketimini %99,95 oranında azalttığı için daha fazla yatırımcının ve kurumsal şirketin ETH’ye yönelmesi bekleniyor. Merge ayrıca, Ethereum’un arz ve talep dinamiklerini değiştirmeyi ve daha deflasyonist hale getirmeyi vaat ediyor. Ethereum stake eden yatırımcıların, Şanghay yükseltmesinden sonra ETH’lerini geri çekemeyeceklerini belirtmekte fayda var. Ancak, yatırımcılar Merge sonrasında stake edilen varlıklarında likit ETH ödülleri almaya başlayacaklar.

BTC.com verileri, Merge için sadece on kaldığını gösteriyor. Özellikle, Beacon zincirinin Bellatrix yükseltmesinin  Merge için hazırlık olarak Salı günü yayınlanması bekleniyor. Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, Merge gerçekleşene kadar tam olarak fiyatın istenilen düzeyde artmayacağını belirtti. Ethereum, son yedi günde %7.78 artışla 1.560.36 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar