Analist İddialı: FIFA ile Ortaklık Kuran Altcoin’de Bu Seviyeler Geliyor!

Kripto para karşıtlığı yeni zirvelere ulaşsa da, Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) sektöre ve blok zincir teknolojisine yöneliyor.
15:55
5 Eylül 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para karşıtlığı yeni zirvelere ulaşsa da, Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) sektöre ve blok zinciri teknolojisine yöneliyor.

Algorand-FIFA Oraklığı, Ses Getirdi!

Geçen hafta  FIFA, Dünya Kupası NFT projesi için Algorand (ALGO) ile ortaklık anlaşması imzaladığını duyurdu. 2022 Dünya Kupası için geri sayım devam ederken, kurum izleyiciler ve takımlar arasındaki bağı pekiştirme misyonuyla dünya kupası NFT projesini başlatacağını açıkladı. FIFA, merak edilen NFT projesi için özelllikle futbol temalı bir NFT platformu tasarlarken, bu süreçte Algorand ile iş birliği yapacaklarını duyurdu.Bu gelişme OpenSea gibi devasa platformları, ilerleyen günlerde Algorand desteği eklemezlerse, tercih edilmeyeceği anlamına geliyor. Kurum, NFT platformunun FIFA+ Collect adıyla piyasaya sürüleceğini bildirdi. Yapılan duyuruda, platformun bu ayın sonunda hayata geçeceği bildirildi. Algorand ekosisteminde yer alacak olan platformda, uygun fiyatlı, kapsayıcı ve erişilebilir” NFT’lerin satışa çıkacağı ifade edildi.

Kasım ayının sonunda Katar’da yapılacak  olan Dünya Kupası’nda kaydedilecek çarpıcı karelerin Nitelikli Dijital Tapu koleksiyonlara dönüştürüleceği planlanıyor.  Dünya kupası NFT projesinin, MIT matematik profesörü Silvio Micali tarafından geliştirilen Algorand ekosisteminde çalışacak olması altcoin projesini bir kez daha odak noktası yaptı.  Algorand, böylelikle Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) gibi önde gelen rakiplerine kafa tutarken, analistler bu gelişmenin ALGO fiyatı üzerinde etkili olabileceğini ileri sürdü. ALGO, Mayıs’ta  FIFA’nın resmi blok zincir ortağı olduğunu bildirimişti.

ALGO, Eylül Sonunda Bu Seviyeye Ulaşabilir!

Invezz analistlerinden Milko Trajcevski’ye göre, FIFA ortaklığı ALGO fiyatını etkileyebilir. Tüm zamanların en yüksek seviyesine baktığımızda Algorand 20 Haziran 2019’da 3.56 dolar ile rekor kırmıştı. ALGO’nun Ağustos performansı incelendiğinde, altcoin’in 14 Ağustos’ta 0.3811 dolar ile zirveye çıktığını görebiliriz. En düşük noktası ise 27 Ağustos’ta 0.2815 dolardı. Burada, %26’lık bir düşüş görebiliriz.

Ancak, 27 Ağustos ile 5 Eylül arasında, ALGO fiyatın %7 artış kaydetti. Analiste göre, FIFA ortaklığı fiyat üzerinde etkisini göstermeye başladı ve bu durum yatırımcnın ilgisini çekti. Sonuç olarak, ALGO  bu, ya Eylül 2022’nin sonunda 0,5 dolara kadar çıkabilir. ALGO, an itibariyle 0.29 dolardan işlem görüyor. Uzmanalra göre, Bitcoin (BTC) ve altcoin’lerin yeni zirvelere ulaşabilmesi için Fed’in para politikasını değiştirmesi gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar