reklamı kapat

Ethereum Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 7/10/2020

Ethereum fiyatında 1 Eylül tarihinde başlayan düşüş devam edecek mi?
12:01
7 Ekim 2020

Ethereum (ETH) ağında yeni bir hashrate rekoru kırılsa ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşılsa da fiyat devamlı olarak düşmeye devam ediyor. Ethereum fiyatı aslında 1 Eylül tarihinde görülen 489 dolar seviyesinden beri düşmekte ve hala toparlanamadı.

Ethereum Alınır Mı?

5 Eylül tarihinde 311 dolara kadar gerileyen ETH, buradan sıçrama elde ederek devamında 394 dolara kadar çıksa da direnç noktasının test edilmesi sonucunda yeniden düşüşe geçti. ETH şua n için 315 ile 380 dolar seviyeleri arasında sıkışıp kalmış durumda ve destek noktasının altına inilmesi 240 dolara kadar gidecek bir düşüşü tetikleyebilir.

ETH fiyatının 0,618 Fib seviyesine denk gelen 420 doların üstüne çıkmadığı sürece düşüş tehlikesi ile karşı karşıya olduğu biliniyor. Teknik indikatörler incelendiğinde ise ETH/USD grafiğindeki MACD indikatörünün arttığı ancak bunun pozitif bölgeye geçmeye çok uzak olduğu söylenebilir.

Ethereum Yorumları

RSI ise 50 seviyesinin altına inerek düşüşün bir süre daha devam edeceği mesajını vermekte. Stotastik Osilatör bunların tam tersi yönde yani pozitif ayrışma odaklı bir sinyal vererek yakında yükseliş görülebileceğine işaret etti. ETH fiyatının gidişatını anlamak için günlük grafik değil, haftalık kapanış önemli gibi gözüküyor. Eğer ETH 335 dolar desteğinin altında bir kapanış yaparsa gerçekten de 200 dolar bandına iniş görülebilir.

Ancak önümüzdeki günlerde ETH hashrate rekorundan kaynaklı bir fiyat artışı yaşanır ve fiyat 360 doların üzerinde haftalık kapanış yaparsa, 400 dolar seviyesi yakın olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.