X

Ethereum (ETH) Fiyatı İçin En Önemli Sinyal Görüldü

Ethereum hashrate'inde yeni bir rekor görüldü.
10:31
7 Ekim 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum geçtiğimiz Eylül ayından bu yana devamlı olarak değer kaybetse de ağın temelleri bunun tam tersi bir şekilde yükselmeye devam ediyor. Glassnode araştırmacıları tarafından yayınlanan güncel verilere göre Ethereum ağındaki hashrate yeni bir rekor kırdı ve 250 TH/s seviyesinin bile üstüne çıktı.

Ethereum Hashrate’i Rekor Kırdı

Ethereum madencilerinin ağa katılımı 2018 yılında 1.400 dolar seviyelerinin görüldüğü günlerdeki katılımı bile aştı ve tüm zamanların rekoru kırıldı. Şu an ağdaki bütün madencilerin toplam hashrate’inin 250 TH/s seviyesini kırması, aslında bu yılın başından beri hashrate’in %80 arttığını göstermekte.

Peki bu ne anlama geliyor? Ağın hashrate’inin rekor kırması hem ağın hiç olmadığı kadar güvenli olduğunu gösteriyor, hem de yakında bir fiyat yükselişi yaşanabileceğine işaret ediyor.

Ünlü kripto para analisti Max Keiser daha önce benzer açıklamaları Bitcoin hashrate’i için yapmış ve hashrate arttığında fiyatın da bunu %100 takip edeceğini belirtmişti.

Ethereum şu an benzer bir gelişme yaşayabilir ve ETH/USD işlem çifti 339 dolardan 370 dolara kadar hızlı bir çıkış yakalayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar