reklamı kapat

Ethereum Teknik Grafiği Yüzde 60 Düşüşe Mi İşaret Ediyor?

Bulut indikatörüne göre Ethereum ciddi bir düşüş yaşayabilir.
14:19
28 Haziran 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin’in yanı sıra toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum grafiğinde de ciddi bir düşüş yaşandı ve piyasadaki bu durgunluğun tam olarak ne zaman biteceği  bilinmiyor. Bitcoin 9.100 dolardan 8.830 dolar seviyelerine kadar düşerken Ethereum da 220 dolara kadar düştü.

ETH/USD işlem çifti Mayıs ayının sonlarında görülen 220 dolar seviyesine yeniden gerileyerek, piyasadaki korkuyu da körükledi. Kripto para analistleri ise Ethereum’da daha önce %60 düşüş getiren sinyalin yeniden görülmeye başladığını ifade ederek yatırımcılara dikkatli olma çağrısında bulundu.

Ethereum Grafiği Düşüş Sinyali Veriyor

Twitter’ın tanınan kripto para analistlerinden Teddy, ETH/USD işlem çiftinin 220 doların altına inmesi durumunda mart ayındaki seviyelere yeniden düşebileceğimizi belirtti. 12 Mart tarihinde Bitcoin’in 3.700 doların altına inmesi bütün kripto para sektörünü aşağıya çekti ve Ethereum 100 doların altına indi. Ethereum ağında 10 Mart tarihinden sonra ilk defa grafikte düşüş odaklı sinyaller görülmeye başlandı ve 200 dolardan 85 dolara kadar düşüşün de gelebileceği düşünülüyor.

Teddy, Ichimoku Bulut Formasyonuna göre ayı piyasasının tekrar gelmekte olduğunu ifade etti. Aslında Ethereum‘da teknik analizin yanı sıra temel göstergeler de düşüşe işaret ediyor. Grayscale’in Ethereum fonunda rekor düşüş görülmesi, spot piyasada da düşüş geleceğini gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.