reklamı kapat

Ethereum Teknik Analizi 17.09.2019

Ethereum fiyatı ne olacak. Yükselecek mi, düşecek mi? Bitcoin mi Ethereum mu? hangisi çok kazandırır. Teknik analiz ve altcoinler
12:30
17 Haziran 2019

Geçtiğimiz haftalarda başlayan hareket beklediğimiz gibi bir düzeltme yaptı ve Bollinger Band üst bandını aşağı doğru kırarak, Bollinger Bandın içine 9 Haziran 2019 ile girdi.

Ancak bu düzeltme beklenen gibi uzun sürmedi ve fiyat Bollinger Bandın altında yeterince durmadan tekrardan yukarı ivmelendi ve 12 Haziran 2019 itibari ile fiyat tekrar Bollinger Bandının üstüne çıktı.

Açıkçası bu hareketliliği genel okuduğumuzda aslında Ethereum fiyatı 15 Mayıs 2019`dan beri Bollinger Bandının üstünde bir hareketlilik sürdürmekte. Böyle bir hareketliliğin daha önceki verilere göre sürdürülebilir olmayabileceğinden bahsetmiştik.

Diğer taraftan teknik analizin kısıtlı kaldığı noktada ise Ethereum fiyatın 280 $ üzerine atmak için büyük bir gayret olduğu da aşikar. Ancak hacim osilatörü halen negatif tarafta kaldığı için bu son hareketliliği 280 $ seviyesi geçilmediği müddetçe Boğa tuzağı olarak tanımlamak gerekir.

Diğer taraftan 280$ seviyesi grafikten gözlenebileceği gibi gün içi hareketliliklerde bir çok defa denenmiş ancak kırılamamış önemli bir direnç seviyesi olarak durmakta.

Eğer  güçlü direnç seviyesi olan 280 $ seviyesi geçilmezse kısa vadede, hacimsiz ilerleyen piyasa kesinlikle bir düzeltme hareketi yapacak. Bu hareketin tabanı 200 $ seviyesine kadar çekilebilir.

Eğer 280 $ seviyesi geçilirse, bu sefer piyasanın muhtemelen teknik analize göre otomatik alımda bekleyen yatırımcılar hızlıca piyasaya girebilir. Bu durumda da bir düzeltme olmadan fiyat 300 – 350$ seviyesine çok hızlı bir şekilde ilerleyebilir.

Ancak daha önceki yorumlarda belirttiğimiz gibi bir düzeltme gelme ihtimalinin daha yüksek olabileceğinden bahsediyorduk. Kısıtlı olsa bile geldi. Bu noktada da gelen kısa düzeltmenin yeterli olmadığını ve anlamlı bir düzeltmenin gelebilme ihtimalinin yükseldiğini belirtmek isteriz.

Diğer taraftan piyasanın hareketini net bir şekilde Bitcoin belirliyor. Bitcoin hareketinin devamlılığı ve 10.000 $ seviyesini geçip geçmemesi tüm piyasa için önemli bir barem olacaktır.

 

Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. (Analiz tarihi: 17.06.2019)

Grafik Kaynak: TradingView

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun