X


Ethereum Ocak Ayında Patlama Yapabilir Mi?

Kripto para topluluğunda Ethereum için kısa vadede beklentiler büyük.
09:00
30 Aralık 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Ethereum’daki Constantinople hard fork’u yaklaşırken birçok kripto para uzmanı ETH fiyatının 2019 başlarında büyük bir patlama yapabileceğini düşünüyor.

Kripto para piyasalarındaki büyük düşüşlerle beraber 2.lik koltuğunu Ripple’a kaptıran Ethereum’da yatırımcıların gözü kulağı yeni yılla birlikte Constantinople hard fork’unda olacak. Ocak ayı için planlanan Constantinople’la birlikte Ethereum’un Proof of Work’ten Proof of Stake algoritmasına geçisi kolaylaşacak. Constantinople başarılı bir şekilde uygulanırsa ETH fiyatı kanatlanabilir.

Ethereum; Ethereum Classic (ETC), Cardano (ADA), Lisk (LSK) ve Quantum (QTUM) gibi muadillerine kıyasla geliştirme bakımından oldukça yavaş gidiyor. 2018 boyunca Ethereum geliştiricileri bu konuda sıklıkla eleştirildi.

Ancak Ethereum kurucu ortağı Joe Lubin eleştirileri umursamaz bir görüntü çiziyor.  Yakın zamanda “Ethereum’da kıyamet kopmayacak” yorumunda bulunan Lubin geliştirmelerin ivme kazandığını belirtti. Bunun sonucunda “token ekonomisinin olgunlaşmaya devam edeceğini, dolayısıyla yeni yılda çok sayıda heyecan verici tüketici kullanım token’ı ve token’laştırılmış menkul kıymetler göreceğimizi” ekledi.

Piyasadaki yaygın kanı, Ethereum’un Ripple’dan 2.lik koltuğunu geri alabileceği ve Constantinople’dan önce fiyat artışı yaşamaya hazır olduğu yönünde. Ethereum ekibi Constantinople’ın, kripto para piyasasında ağır kayıplara ve hash oranı savaşına yol açan Bitcoin Cash hard fork’undan daha iyi sonuçlanmasını umuyor.

Ethereum ağının hızını ve verimliliğini artırmak, aynı zamanda ekonomik olarak şu ankinden daha iyi bir duruma gelmesini sağlamak için tasarlanan Constantinople’un ocak ortasında aktive edilmesi planlanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar