Reklam

Ethereum Fiyatı Yeni Rallisine Ne Zaman Başlayacak: ETH’da Önemli Seviyeler!

Ethereum fiyatı, lider kripto para birimi Bitcoin’i takip etti ve 21 Ekim’deki yeni rekor sonrasında düzeltme grafikleri çiziyor. 
11:44
25 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH) 21 Ekim’de yeni bir rekora imza attı ve fiyat 4.374 dolara ulaştı. Ancak bu noktada sonra ETH, lider kripto para birimi Bitcoin’i (BTC) takip ederek bir düzeltme yaptı. Yine de fiyatın 4.000 dolarlık psikolojik seviye altına gerilememesi yükseliş momentumunun devam ettiği şeklinde yorumlanıyor.

Ethereum’da Önemli Seviyeler

Ethereum düzeltme sırasında 4.200 dolarlık desteğin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altına geriledi. Yazının kaleme alındığı sırada da ETH’nin bu seviyeler altında işlem gördüğü ve 4.142 dolarlık bir değer ile ilerlediği ifade edilebilir.

Buna ek olarak fiyat her ne kadar 4.100 doların üzerine yükselmiş olsa da şu anda 4.175 dolar ve 4.200 dolarda güçlü dirençler olduğu görülüyor. ETH/USD saatlik grafiğinde ise 4.000 dolara yakın destekle oluşan önemli bir yükseliş trendi çizgisi bulunuyor.

ETH’da yeni bir ralli başlayabilmesi için yukarıda belirtilen iki güçlü direncin kırılması gerekiyor. 4.200 doların kırılımı ise 4.250 dolardaki direncin test edilmesini sağlayabilir. Bu direncin kırılması ise ETH fiyatının 4.320 dolara doğru hamle yapması için güç kazanmasına sebep olabilir.

Olası Bir Düşüş Senaryosu

Ethereum 4.175 dolar ve 4.200 dolar direnç seviyelerinin üzerinde yükselmeye devam edemezse, yeni bir aşağı yönlü düzeltme başlatabilir. Aşağı yönde ilk destek 4.080 dolar seviyesinde bulunuyor.

Eğer 4.080 dolar bandında ETH fiyatı tutunamazsa bu seferki düzeltmede 3.950 dolarlık seviyeler görülebilir.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar