X

Popüler Şaka Para Birimi Shiba Inu Elon Musk’a Karşı Kazandı! SHIB, DOGE’yi Geçebilir mi?

Popüler şaka para birimi Shiba Inu, Elon Musk'a karşı kazandı. Sırada Dogecoin mi var?
12:45
25 Ekim 2021
Popüler Şaka Para Birimi Shiba Inu Elon Musk'a Karşı Kazandı! SHIB, DOGE'yi Geçebilir mi?

Kripto ekosisteminin popüler şaka para birimi Shiba Inu (SHIB), dün tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaştığı için yükseliş yolunda geri döndü. Piyasa değerine göre 13. en büyük altcoin dün %50’nin üzerinde bir artışla önce 0.000035 dolarlık kilit direnci kırdı ve ardından 0.0000442 dolarlık yeni bir ATH belirledi. Altcoin şu anda son 24 saatte %0.93 düşüşle 0.000038 doların biraz üzerinde işlem görüyor.

Shiba Inu Ralliye Devam Ediyor

SHIB, Ekim ayında Bitcoin ve Ethereum gibi en iyi kripto varlıklarının çoğunu geride bırakarak %500’ün üzerinde arttı. Yükseliş momentumu, SHIB’nin dün Ethereum’dan daha büyük bir ticaret hacmine ulaşmasına neden oldu ve toplam 14.5 milyar dolarlık SHIB işlem gördü. Öyle ki SHIB işlem hacmi sadece BTC ve USDT‘nin gerisindeydi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ayrıca Santiment verileri, şaka (meme) para için yönelik kalabalık duyarlılığındaki düşüşün genellikle yükseliş dalgası tarafından takip edildiğini göstermektedir. Bu boğa sezonunda SHIB fiyatı, kripto piyasasının çoğu sabit kaldığında veya hareketsiz kaldığında piyasa eğilimine karşı yükseldi, SHIB fiyatı yeni zirveler kaydetti. Dün bile, SHIB fiyatı yeni ATH’ye yükseldiğinde kripto piyasasının çoğunluğu konsolide oluyordu.

SHIBA INU Musk Stres Testini Geçti, Sıra Dogecoin’de Mi?

Popüler şaka para birimi Shiba Inu dün yeni bir ATH’ye ulaşmakla kalmadı, aynı zamanda Elon Musk’ın büyük bir piyasa stres testinden de geçti. Milyarder girişimci, 2021’in ilk çeyreğinde Dogecoin’in (DOGE) yeni zirvelere ulaşmasına tek başına yardım etmeyi başardı. Floki köpekleri etrafında yaptığı paylaşımlar genellikle SHIB fiyatında artışlara yol açtı, bu nedenle birçok Shiba Inu destekçisi Elon Musk‘ın elinde Shiba Inu olduğundan emindi. Ancak Musk dün twitter’dan yaptığı bir paylaşımla SHIB sahibi olmadığını açıkladı.

Elon Musk’ın bu paylaşımından sonra SHIB fiyatı 0.000035 dolara kadar geriledi ancak oldukça hızlı bir şekilde toparlanarak yeniden 0.000040 doların üzerine yükseldi.

Şaka para birimi Shiba Inu dün piyasa değeri sıralamasında onbirinci sıraya kadar yükseldi ve şu anda 13. sıraya yerleşti. Dogecoin (DOGE) 35 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahipken, Shiba Inu’nun mevcut piyasa değeri 15.4 milyar dolar. SHIB’nin en iyi meme para birimi olarak DOGE’u geride bırakabilmesi için mevcut seviyeden fiyatını ikiye katlaması gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar