X

Ethereum (ETH) Katilleri ve Oyun Projeleri Bitcoin (BTC)’den Daha İyi Performans Gösteriyor!

Bitcoin (BTC) neden yükselmiyor? Fiyatın bu bölgede konsolide olması iyi bir şey mi?
22:35
4 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Sadece Bitcoin (BTC) değil, bu projeler Ethereum (ETH) ve Cardano (ADA) gibi güçlü projelerden de iyi performans göstermeye başladı. Kripto para piyasalarında özellikle NFT rüzgarıyla birlikte Metaverse odaklı projelerin heyecanı yaşanıyor. Bunu Ethereum (ETH) katilleri (veya rakipleri) diye ifade edilen projeler takip ediyor.

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH)’dan Fazla Kazandırdılar

Solana (SOL) dün 246 dolar ile yeni en yüksek seviyesini (ATH) belirledi. Onu %7 artışla Polkadot (DOT) takip ediyor. BTC ve Ethereum ise onlara nispeten daha mütevazi hareketler yapıyor. Bu durum piyasadaki sıcak paranın nerelere aktığını görmemiz için önemlidir. Geçtiğimiz aylarda da aynı şeyi NFT ve DeFi projelerinde yaşamıştık.

Ethereum (ETH) rakiplerinin daha fazla ilgi görmesi, artan gas ücretleriyle de ilişkilendirilebilir. Daha hızlı ve ucuz onları mükemmelleştiriyor.

Dönemsel olarak piyasaların alt kategorilerde sezonlar açması yatırımcılara da kısa vadeli kazanç fırsatları sunuyor. Tek sorun hype yaşayacak kategorileri erken dönemde fark ederek onlara yatırım yapmak. Oyun tokenları ve Ethereum (ETH) rakipleri bir süre daha hacim rekorları kıracak gibi görünüyor. Özellikle Solana (SOL) 100 doları aştığında 250 dolar hedefinin kısa vadede geleceği tahmin ediliyordu. Bu tahmin haksız çıkmadı yatırımcılar birkaç hafta içinde %100’ün üzerinde kazançlar yakaladı. Daha eskiye gidersek birkaç ay önce 22 dolardan alıcı bulmaya çalışan bir Solana (SOL) görüyoruz.

Bitcoin (BTC) Yatırımcıları İçin Güzel Haber

Bazı kategoriler Bitcoin (BTC)’den iyi performans gösterse de yatırımcıların endişelenmesi gerekmiyor. Dün akşam yapılan FED açıklaması karşısında fiyat oldukça güçlü kaldı. Dakikalık kayıplar hızla telafi edildi ve 63.000 dolar sınırına Bitcoin yeniden dayandı.

Quantum Economics analisti Jason Deane mevcut durumu değerlendiriyor ve şunu söylüyor:

“Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesinin hemen altında bir aralıkta konsolide olması önemli, bir sonraki yukarı yönlü hareket için güçlü bir destek oluşturuyor. Bu bölgede ne kadar uzun kalırsa piyasanın destek bölgesine olan güveni artacaktır”.

Borsalardaki Bitcoin miktarına bakarsak yatırımcılar pek satış yanlısı görünmüyor. Son 3 yılın dibini göre rezervler ve madencilerin mevcut tutumu da yükseliş beklentilerini kuvvetlendiriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar