X


Ethereum (ETH) Bir Borsadan Kaldırılıyor!

Coinfloor kripto para borsası Ethereum'u (ETH) delist ediyor.
17:00
17 Aralık 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

İngiltere’nin hala hizmet veren en eski kripto para borsası konumundaki Coinfloor,  önümüzdeki ay popüler kripto para birimlerinden Ethereum‘u (ETH) platformdan kaldıracağını duyurdu.

Bitcoin Cash ve Ethereum Delist Ediliyor!

Yakın zamanda Istanbul hard fork’unu başarıyla tamamlayan ETH’nin delist edilme sebebi de aslında tam olarak bu. Borsa yetkilileri geleceği belirsiz hard fork’lar sebebiyle dünyanın en büyük ikinci kripto para biriminin çok fazla teknik desteğe ihtiyaç duyduğunu ifade etti. Coinfloor sadece ETH’yi değil, aynı zamanda bir Bitcoin (BTC) hard fork’u olan Bitcoin Cash’i de (BCH) delist etme kararı aldı.

3 Ocak tarihinden itibaren kripto para borsası sadece Bitcoin’i desteklemeye başlayacak ve bunun BTC’nin 11. yıl dönümü ile aynı tarihe denk gelmesi de bilerek yapılan bir hamle olarak tahmin edilmekte.

2020 yılının başlarında yapılması planlanan Ethereum 2.0, aslında ETH’nin PoW (iş ispatı) tabanlı bir kripto para biriminden, PoS (hisse ispatı) tabanlı bir kripto para birimine geçişinin ilk adımlarını oluşturacak. Bunun tam olarak tamamlanması birkaç yılı bulabilir ve Coinfloor CEO’su ile kurucusu olan Obi Nwosu bu duruma hazır olmadıklarını ifade etti.

Ethereum geliştiricileri de şu an için iki farklı ağ versiyonu arasında nasıl köprü kuracaklarını tartışmaktalar. Madenciliği tamamen durdurmak için ağın madencilik zorluğunu rekor seviyeye çıkarmayı planlayan geliştiriciler, henüz bir oy birliğine ulaşamadı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar