X


Fidelity Investments Bitcoin Hizmetini Avrupa’ya Genişletti!

Fidelity'nin kripto para hizmetleri Avrupa'ya yayılıyor!
21:00
17 Aralık 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Dünyanın en büyük finansal hizmet firmalarından birisi olan Fidelity Investments, kripto para piyasasının yakın zamanda yaşadığı düşüşten pek etkilenmemiş gibi gözükmekte. Wall Street‘in değişmez isminin yönetimi altındaki varlıkların değeri 2 trilyon doların üzerinde ve bu da Fidelity’i kripto para sektörü için oldukça büyük bir kurum konumuna getirmekte.

Fidelity Kripto Para Hizmetini Genişletiyor

İlk olarak ABD içerisinde Bitcoin (BTC) depolama ve daha sonra kurumsal müşterileri için alım satım hizmeti vermeye başlayan Fidelity, şimdi de radarını Avrupa’ya kadar genişlettiğini vurguladı. Financial News kaynağının aktardığı bir habere göre, Fidelity Digital Assets İngiltere merkezli bir şube açarak Avrupa’ya resmen giriş yaptı.

Çoğunlukla kurumsal yatırımcılara yönelik hizmet sunan Fidelity, büyük yatırım fonları ve aile ofislerini hedef alacak gibi gözüküyor. Fidelity tarafından yayınlanan basın açıklamasında da firmanın yeni şubesinin ”dijital para birimleri için kurumsal kalitede depolama ve alım satım hizmeti” sunacağı ifade edilmekte.

Şu an için sadece Bitcoin destekleyen Fidelity, ilerleyen günlerde yeterli talep olması durumunda Ethereum (ETH) da destekleyebileceğinin sinyallerini vermişti. Fidelity buna ek olarak geçtiğimiz haftalarda BitLicense de alarak New York içerisinde hizmet vereceğini belli etmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar