reklamı kapat

Ethereum Classic Agharta Hard Fork’u Başarıyla Tamamlandı!

Ethereum Classic (ETC) Agharta hard fork'unu hayata geçirdi.
11:06
12 Ocak 2020

Dünyanın önde gelen kripto para birimlerinden birisi olan Ethereum‘un “asıl ağı Ethereum Classic (ETC)”, uzun bir süredir Agharta hard fork‘u için hazırlıklar yapıyordu. Kasım ayında alınan kararın 2020 Ocak tarihinde hayata geçirilmesi bekleniyordu ve bütün ağ düğümlerinin güncellemeyi kabul etmesi ile süreç hızlandı.

Bugün TSİ itibariyle 10.00 civarında yapılan güncelleme, başarıyla tamamlandı. Ethereum Classic‘in resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada da güncellemenin bitirildiği belirtildi. Ethereum Classic aslında Agharta hard fork’u ile beraber, Ethereum ağı ile uyum içinde olmayı hedefliyordu. Ethereum’un Constatinople hard fork’una uyum için oylanan bu hard fork, neredeyse bütün geliştiricilerden onay aldı.

Ethereum Classic, Ethereum’a Yaklaştı

Ethereum’un şu an uyguladığı birçok güncellemeyi uygulamayarak ve kendilerini “asıl Ethereum ağı” olarak tanımlayarak ayrı bir yön çizen ETC, bu güncelleme ile aslında bir bakıma barış ilan etmiş gibi gözüküyor. Constatinople hard fork‘undaki güncellemelerin yanı sıra Ethereum ağı ile de tam uyum için atılan bu adım, ilerleyen günlerde meyvesini ölçeklenebilirlik konusunda verebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.