X


Ethereum Balinası Manevra Yaptı

Tek bir cüzdandan 20 bin ETH token'ı Bitfinex'e aktarıldı.
08:00
25 Ağustos 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

İlk Ethereum balinalarından bir tanesi ETH token’larının bir kısmını Bitfinex’e aktardı. Ayı sezonuna rağmen ETH’lerini satmış olabilir.

Anonim yatırımcı Ethereum’un ilk bloğunda yaratılan ETH token’larından 314 binine sahip ve muhtemelen ICO döneminde Ethereum’a ilk yatırım yapanlardan biri. Bu kimliği belirsiz balina yaklaşık 5,5 milyon dolar değerindeki 20 bin ETH token’ını Bifinex’e aktardı.

Hareket ilk olarak Californialı avukat Zoe Dolan tarafından fark edildi. Dolan aktarılan ETH’lerin kullanıcıya Ethereum’un genesis bloğundan geldiğini ifade etti.

20 bin ETH balinanın servetinin küçük bir kısmı olsa da balina daha önce de gönderimler yaptı. Mayıs ayında o günlerde 65 milyon dolar değerinde olan 116 bin ETH token’ını yine Bitfinex’e aktarmıştı. Aktarılan ETH’ler borsada işlem gördü ve tekrar balinanın cüzdanına geri dönmedi. Dahası, incelendiğinde aktarılan 20 bin ETH’nin 93 binlik bir aktarımın parçası olduğu tespit edildi ve bu token’ların çoğunun satıldığı tahmin ediliyor. Balinanın cüzdanın halen yaklaşık 28 milyon dolar değerinde 104 bin ETH token’ı bulunuyor.

Balinanın mayıs ayındaki hamlesinden bu yana ETH fiyatı yarı yarıya değer kaybetti, ETH fiyatı 586 dolardan bu yazının yazıldığı sıralarda 283 dolara düştü.  Daha önce de bazı startup’ların uzayan ayı sezonunda panik satışlar yaptığını sizlere bildirmiştik. Ancak verilere göre uzun zamandır hodl’layan yatırımcıların da ayı sezonunun devam etmesinde payları var çünkü piyasanın büyük aktarımlar sonrasında genellikle volatilitesi artıyor ya da piyasa da satış baskısı oluşuyor.

Devam eden ayı sezonundan dolayı küresel işlem hacmi de giderek azalmaya başladı. Geçtiğimiz hafta 1,5 milyar dolar ETH işlemi yapıldı oysa bu yıl başında 5 milyar doların üzerinde işlem hacmi bulunuyordu.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER