X


Eski İsrail Başbakanı Ehud Barak’tan Şaşırtan Bitcoin Açıklaması

Yakından tanıdığımız bir isim olan Ehud Barak Bitcoin hakkında sürpriz bir açıklama yaptı.
14:00
4 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

1999 – 2001 yılları arasında İsrail’in başbakanlığını yapan Ehud Barak Tel Aviv’de düzenlenen Globes Most Promising Startups etkinliğine konuşmacı olarak katıldı. Barak konuşmasında Blockchain’i “önemli bir teknoloji” şeklinde övdü. Blockchain’in en önemli projesi Bitcoin’i ise kaçınılması gereken bir Ponzi şeması olarak nitelendirdi.

Medikal bir şirkette yatırımı bulunan ve şirketin başkanlığını yapan Barak’a dolaylı yoldan Bitcoin’in balon olup olmadığı soruldu. Barak buna şu cevabı verdi:

Blockchain’in kendisi matematiksel bir teknolojik konsept ve ilginç ve önemli bir metodoloji. Kripto paralar – Bitcoin ve tüm diğerleri – Ponzi şeması.

Şimdiki nesilde bu şekilde bir para birimi yaratmanın olası olduğuna” inanmadığını belirten Barak bu doğrultuda kripto paralara da yatırım yapmayacağını şu sözlerle vurguladı: “Kripto paralarla bağlantılı herhangi bir şeye yatırım yapmam.

Her şeye rağmen Barak – kripto paralara şüpheyle yaklaşan pek çok kişi gibi – Blockchain’e inanıyor. Zira Barak’a göre Blockchain büyük bir fark yaratma potansiyeline sahip ve iş, sağlık hizmetleri, bankacılık ve tedarik zinciri yönetimi gibi pek çok farklı sektörde devrim yapabilecek bir inovasyon. Tekrar Barak’ı dinleyelim:

Her kim sabırlı olur ve Blockchain’i derinlemesine anlarsa, hassas medikal bilgilerin ve sözleşmelerin saklanması gibi pek çok kullanım durumu bulabilir.

Öte yandan Barak’ın Bitcoin hakkında sözleri akla Gary Shilling’i getirdi. Wall Streetli bir finansal analist Shilling Bitcoin’i “muazzam bir Ponzi şeması” olarak nitelemişti.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER