reklamı kapat

EOS ve TRON Ana Ağları Geliyor, Token’lerinizi Taşıyın!

24 Mayıs 2018
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

Piyasa değeri olarak ilk onda bulunan iki altcoin TRON (TRX) ve EOS (EOS) yakın zamanda kendi ana ağlarını yayınlayacaklar.

İki kripto para da şu anda Ethereum tabanlı ERC20 token’i. TRON 31 Mayıs’ta, EOS ise 1 Haziran’da Ethereum tabanından ayrılarak kendi Blockchain’leri üzerinde çalışmaya başlayacak.

Ne yapılması gerekiyor?

TRX ve EOS şu anda Ethereum cüzdanlarını kullanıyor. Token’lerini MyEtherWallet, Metamask gibi cüzdan sağlayıcılarında ya da soğuk cüzdanlarda tutan kullanıcıların token’lerini yeni ağlarla uyumlu borsa cüzdanlarına çekmeleri gerekiyor. Diğer cüzdanlarda tutulan token’lerin kaybolma riski bulunuyor. Borsa cüzdanları yeni sistem cüzdanlarıyla uyumlu olacak ve böylece token’lerini borsada tutan kullanıcılar herhangi bir işlem yapmaya gerek kalmadan yeni sisteme geçmiş olacak. MyEtherWallet yetkilileri token değişiminin yapılması için Binance’i öneriyor. Binance şimdiden yeni cüzdanları destekleyeceğini duyurdu. Eğer yatırımcılar başka bir borsa kullanmak isterlerse, mutlaka borsanın yeni cüzdan desteği sunduğundan emin olmaları gerekiyor.

TRON Vakfı 25 Mayıs’ta merkezsiz uygulamaları taşımak için sanal bilgisayarını başlatacak. Ancak bu TRX token’lerini etkilemiyor, TRX token’leri 31 Mayıs’ta taşınacak.

EOS açısından durum biraz daha karışık. EOS geliştiricisi Block One yeni bir program yaratarak blok oluşturucularına kendi Blockchain’ini yaratma imkanı sunacak. Yeni cüzdanı destekleyen borsalara geçmiş olanları etkilemeyecek ancak diğer cüzdanları kullananlarının geçiş yapıldıktan sonra cüzdanlarını kayıt ettirmeleri gerekecek. Örneğin Exodus EOS sahiplerinin yapması gerekenler hakkında bir açıklama yaptı.

İki proje içinde dönüm noktası olabilecek tarihe yaklaşıyoruz. Bir anlamda TRX ve EOS dijital özgürlüğünü kazanmış olacak. Bu yıl içerisinde Cardano (ADA), VeChain (VEN), Ontology (ONT), Aeternity (AE) ve Ziliqa (ZIL) da kendi ana ağına geçmeyi planlıyor.

Kaynak: ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER