• BTC  :  40.552,14 ₺
  • ETH  :  3.502,59 ₺
  • BCH  :  5.691,01 ₺
  • XRP  :  4,29 ₺
  • BTC 40.552,14 ₺
  • ETH 3.502,59 ₺
  • BCH 5.691,01 ₺

EOS Oyuna Giriyor, Altcoin Piyasasında Kartlar Yeniden Dağıtılıyor

5 Temmuz 2017
  • 71 okunma
  • Serhat AntSerhat Ant
Kripto para piyasasında geçen haftaki olumsuz hava, bitcoin ve altcoin camiasında korku ve paniğe sebep oldu. Özellikle de piyasada yeni olanlar panik havasından etkilendi. Bu haftaya ise artan fiyatlarla ve büyük bir sürprizle girildi: EOS.

Kripto paraların hemen hemen hepsinde hafta başı itibariyle yükseliş trendi gözleniyor. Öte yandan piyasaya yeni giren kripto para birimi EOS’un IOTA‘yı andıran iddialı başlangıcı piyasayı bir kez daha şaşkına çevirdi.

EOS’un yükselişi

Ethereum blockchain’inde ICO’su yapılan ve esasında bir smart contract projesi olan EOS’da pazartesi günü itibariyle 2 milyondan fazla token dağıtımı yapıldı. Bununla birlikte toplamda sayıları 1 milyarı bulan token satışlarının ethereum ağı üzerinde toplamda 341 günde tamamlanacağı açıklandı. EOS’un yaratıcısı şirket Block.one’a göre, olağandan uzun olan token satış süresi boyunca EOS camiası kripto parayla haşır neşir olabilecek ve dağıtıma katılabilecek.

Toplamda yüzde 321’lik olağanüstü bir artış gösteren EOS, pazartesi günü 5.40 dolara kadar yükseldi. 1 dolar ile yola çıkan EOS’un fiyat artışıyla birlikte piyasa değeri de 800 milyon dolar seviyelerine yükseldi. EOS Haziran ayında, token satışının başlamasından birkaç gün önce Bitfinex borsasında işlem görmeye başlamıştı.

Gelip geçici bir yükselişten ibaret mi?

Kripto para camiasında tüm dikkatleri üzerine çeken EOS’a dair farklı görüşler mevcut. Örneğin Priyabrata Dash, EOS’un kısa sürede gösterdiği muazzam artışın gelip geçici olduğunu düşünenlerden.

Trive’dan David Mondrus ise block.one’un kurucu ortaklarından Brock Pierce’a hayranlığını gizlemiyor.

“Brock’un elini attığı her işi seviyorum, ama detaylar hakkında henüz bir bilgim yok.”

Şu sıralar 3 – 3.5 dolar fiyat aralığında işlem gören EOS, 550 milyon dolarlık pazar payıyla kripto para listesinin 12. sırasında kendine yer buluyor. Çiçeği burnunda kripto paranın gelişimini sürdürüp sürdürmeyeceğini önümüzdeki haftalar gösterecek.

Kaynak: Cointelegraph

ETİKETLER
loading...