reklamı kapat
  • BTC  :  33.121,25 ₺
  • ETH  :  2.121,70 ₺
  • BCH  :  3.818,11 ₺
  • XRP  :  2,71 ₺
  • BTC 33.121,25
  • ETH 2.121,70
  • BCH 3.818,11

Amerikan Hükümeti Blockchain Forumu Düzenliyor

4 Temmuz 2017
  • Serhat AntSerhat Ant

ABD hükümeti, 18 Temmuz 2017’de Federal Blockchain Forumunun düzenleneceğini duyurdu.

Forum, Genel Hizmetler İdaresi (GSA) ve Dış İşleri Bakanlığının (DOS) işbirliğiyle organize edilip düzenlenecek. Forumla birlikte blockchain merkezli girişimlerin artırılması için hükümet dairelerinin işbirliği içinde olacağı altı aylık bir plan çizilmesi amaçlanıyor.

Forum Washington DC’deki GSA binasında, 18 Temmuz 2017 Salı günü düzenlenecek. Tüm federal daire müdürleri etkinliğe davet edilmiş durumda. Ancak dairelerin ilk olarak blockchain teknolojisini nasıl kullanacaklarına dair bir tasarı geliştirmeleri gerekiyor.

Forum boyunca katılımcılar, blockchain teknolojisi alanındaki son gelişmeleri öğrenme ve bu gelişmelerin idari alanda doğrudan uygulamalarını görme şansına sahip olacak.

ABD hükümeti ve blockchain

Öte yandan blockchain teknolojisinde her yeni gün farklı bir gelişme yaşanırken forumun Amerikan hükümetinin blockchain’e destek amaçlı yürüttüğü çok sayıda projeden yalnızca bir başkası olduğu kaydediliyor.

Bu forumun dışında Birleşik Devletler hükümeti, bir süre önce Blockchain@State ismini verdiği bir proje başlatmıştı. Dış İşleri Bakanlığı (DOS) projeyle birlikte Birleşik Devletler dış politikalar ve veri takip gelişmeleri gibi alanlarda çalışma, dolayısıyla blockchain teknolojisine yönelik daha fazla araştırma yapmayı amaçlıyor.

Birleşik Devletlerden çıkıp dünya geneline göz attığımızda karşımıza yine olumlu sonuçlar çıkıyor. Dünya Gıda Programı (WFP) blockchain kullanan uluslararası kuruluşların başında geliyor. WFP geliştirdiği blockchain projesiyle Suriye’deki mültecilere ethereum blockchain’ini kullanarak hediye çeki göndermişti.

Blockchain teknolojisinin gelişimi ve yaygın bir şekilde kabulüyle birlikte öyle görünüyor ki ileride dünya çapında çok daha fazla ülke ve bölge blockchain temelli projeler geliştirecek.

Kaynak: Cointelegraph

loading...