En İyi Kripto Yorumcuları! Mayıs Ayında Haklı Çıkan 4 Kripto Para Analisti!

Özet

  • Mayıs ayında 4 analistin paylaştığı hedefler büyük ölçüde gerçekleşti.

  • TheTradingHubb, Altstreetbet, Anbessa100 ve LomaCrypto geçtiğimiz aya damga vurdu.

  • Bitcoin yükselişi için analistlere göre 28.500 dolar üstü kapanış görmemiz gerekiyor.
00:41
2 Haziran 2023

Tahminlerde bulunan çok sayıda popüler analist var ancak bunların çoğunun öngörüleri gerçekleşmiyor. Gerçekleşenlerin de %100 başarı oranına ulaşması mümkün değil. Peki Mayıs ayında en doğru tahminlerde bulunan analistler hangileri oldu? Mayıs ayının en iyi kripto para analistleri ve taktiklerini ele alıyoruz.

En İyi Kripto Yorumcuları

Mayıs ayında Bitcoin (BTC) fiyatı küçük bir düşüş yaşadı ve 25.800 dolar ile 30.000 dolar arasında dalgalandı. Bununla birlikte, aylık açılış ve kapanış fiyatları önemli ölçüde yakındı, bu da bizi BTC fiyatı Mayıs tahminine getiriyor: fiyat hareketi kontrol altına alınmış olsa da, gelecekteki yörünge belirsiz ve ilgi çekici olmaya devam ediyor. Mayıs ayında 4 analist listeye adını yazdırmayı başardı.

Bu dört analist piyasa oynaklığını tahmin etmek için farklı yöntemler kullanmış ancak benzer şekilde doğru sonuçlara ulaşmıştır.

Elliott Dalga teorisi, bir trendin yönünü belirlemek için yinelenen uzun vadeli fiyat modellerinin ve yatırımcı psikolojisinin analizini içerir. Mayıs ayında Elliott Wave uzmanı TheTradingHubb, fiyatın 26.500 dolara düşmeden önce 30.000 civarında yerel bir zirveye ulaşacağını söylemişti.

Altstreetbet, fiyatın 20.000 dolara doğru son kapitülasyondan önce başka bir sıçrama başlatacağını söyledi. Keskin kapitülasyon henüz gerçekleşmemiş olsa da, zayıf sıçrama ve düşüş çoktan gerçekleşti.

Anbessa100 bir baş ve omuz kurulumu tespit etti. Formasyon, BTC fiyatının düşeceğini ve 25.000 dolara doğru dip yapacağını öngördü. Şimdilik 25.800 dolara düşen fiyat hedefe yaklaşmış gibi görünüyor.

Benzer bir görünüm, takip eden dibi belirlemek için sadece yatay seviyeleri kullanan LomaCrypto tarafından da verildi.

Peki bundan sonraki tahminleri ne? Bir kısmı daha derin dip beklerken Bitcoin fiyatının 28.500 dolar üstü kapanış yaptığı senaryoda yükseliş başlayacak gibi görünüyor.

En İyi Kripto Para Analisti

Bu soruya verdiğiniz cevap zamanla değişecektir. Eğer 2022 ortasına bakarsak CryptoCapo her büyük fiyat hareketini bilen usta bir analisttir. Aralık ayından bakarsak batmaya başlayan bir analist, 2023 Şubatta ise öngörüleri tutmamış dalga geçilen birini görürsünüz. Bugün bile Capo aylar sürer yükselişin tarihteki en büyük boğa tuzağı olduğunu düşünüyor. Bitcoin fiyatının 12.000 dolara kadar düşeceğini söylüyor.

Eğer 2021 son çeyreğe bakarsanız PlanB tarihin gördüğü en büyük kripto yorumcusudur. 2021 Aralık ayında 100 bin dolar hedefi gerçekleşmemiş bir hayalperest. 2022 Ocak ayında ise Vitalik Buterin dahil sektörde önde gelen herkesin alay ettiği başarısız bir balondur.

O halde en iyi kripto para analisti veya yorumcusu zamana göre değişen bir şeydir. Fakat 2021 son çeyrek ve 2022 ikinci yarısı için PlanB ve CryptoCapo’nun en iyiler listesinde başı çektiğini söyleyebiliriz.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar