X


Elon Musk Açıkladı: Bitcoin (BTC) Testi Geçti mi?

Elon Musk'a göre Bitcoin testi geçti.
10:21
29 Nisan 2021

Dünyanın en zengin insanlarından birisi olan Elon Musk, kripto paralara ve özellikle lider kripto para birimi Bitcoin‘e (BTC) yönelik ilgisi ile tanınan birisi. An itibarıyla dünyanın en zengin üçüncü ismi olan Musk, kısa süre önce ortaya çıkan Bitcoin satış haberi ile ilgili konuşup aslında önemli bir detay verdi.

Tesla’nın Bitcoin Satışı Tepki Çekti

Tesla’nın toplam BTC rezervlerinin %10’unu sattığı kısa süre önce ortaya çıktı ve bu durum kripto para sektöründe tartışmalara yol açtı. Elon Musk ise konu hakkında yaptığı açıklamada bunun şirketin rezerv satışı olduğunu ve likidite sağlamak için bunun yapıldığını vurguladı.

Musk, kişisel olarak ise tek bir Bitcoin bile satmadığını ifade ederek yatırımcıların güvenini kazandı. Bu olayların üzerinde Documenting Bitcoin hesabının Twitter üzerinden Musk’a yönelttiği soru ise olayların farklı bir boyut kazanmasını sağladı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Elon Musk’tan “BTC Testi Geçti” Açıklaması

Documenting Bitcoin, Tesla’nın aslında Bitcoin’i stres testine tabi tuttuğunu vurguladı. Ünlü hesap üzerinden daha sonra Musk etiketlenerek Bitcoin’in testi geçip geçemediği soruldu.

Dünyanın en zengin üçüncü ismi ise Bitcoin’in testi geçtiğini gösteren “evet” yanıtı ile bu sohbete katıldı. Aslında Tesla’nın nakit rezerv yerine tutmak için satın aldığı BTC’leri istediği zaman likit hale çevirip çeviremeyeceğini bu satış ile gördüğü tahmin ediliyor. Musk’ın bu yanıtı ile testi geçtiği belli olan BTC, belki bir daha Tesla’nın satışı ile gündemde olmayabilir.

Bitcoin fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 54.000 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar