X


El Salvador Bitcoin’deki (BTC) Düşüşü Fırsat Bildi! 150 Bitcoin Daha Satın Aldı

Bitcoin'in 43.000 dolara kadar gerilemesini fırsat bilen El Salvador, 150 Bitcoin daha aldığını duyurdu.
19:48
7 Eylül 2021
El Salvador Bitcoin'deki (BTC) Düşüşü Fırsat Bildi! 150 Bitcoin Daha Satın Aldı

El Salvador Bitcoin’in (BTC) küresel kabul için önemli etkileri olabilecek bir dönüm noktası hareketinde Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul eden ilk ülke oldu. Bu hareketin ardından Bitcoin 53.000 dolara yaklaştı. Ancak Bitcoin saatler önce sert bir düşüş başlattı ve 43.000 dolar’a kadar geriledi. El Salvador bu durumu fırsat bilerek Bitcoin alımı yaptığını duyurdu.

El Salvador 150 Bitcoin Daha Satın Aldı

CoinMarketCap verilerine göre Pazartesi günü 52.800 dolarlık yerel zirvelere ulaştıktı. Ancak Bitcoin fiyatı 1 saat önce 42.900 dolara kadar düştü. Amiral gemisi kripto para birimi son 24 saat içinde yaklaşık %19’luk bir değer kaybı yaşadı.

El Salvador başkanı Nayib Bukele, hükümetinin piyasadaki düşüşü fırsat bilerek 150 BTC’lik bir alım daha yaptığını doğruladı. El Salvador ilk BTC alımını Salı günü geç saatlerde Bitcoin Yasası’nın yürürlüğe girmesinin hemen öncesinde yapmıştı. Ayrıca El Salvador’un 200 BTC‘lik ilk satın alımı yaklaşık 10.4 milyon dolar değerindeydi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

İlk Tweet’inden beş dakikadan kısa bir süre sonra Bukele, Bitcoin için “indirimin bittiğini” belirten bir tweet daha paylaştı. Ayrıca Uluslararası Para Fonu‘na ve IMF’ye, hükümetinin Bitcoin alımında ülkesinin “basılı kağıtta bir milyon tasarruf etmesine” yardımcı olduğu için teşekkür etti.

Ek olarak IMF, El Salvador’un Bitcoin baskınına karşı çıktı. Dolayısıyla IMF’nin El Salvador’un girişimiyle ilgili uyarıları, bugünkü piyasa oynaklığına neden olmuş olabilir.

El Salvador’un Toplam Bitcoin’i 550 Oldu

El Salvador ilk başta 200 Bitcoin’lik alım yaptığını duyurmuştu. Bugün içerisinde 150 Bitcoin daha satın aldığını duyurdu. El Salvador’un yaptığı son alımla birlikte şu anda mevcut fiyatlarla yaklaşık 28,8 milyon dolar değerinde 550 BTC‘ye sahip olduğu biliniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar