X

Ekonomist: “Bitcoin El Salvador İçin Bir Kabus”

Bitcoin ve kripto para birimlerinin eleştirmenli arasında yer alan Steve Hanke, El Salvador için BTC’nin bir kabus olduğunu ifade etti.
13:00
11 Ekim 2021

Önde gelen bir ekonomist ve genel olarak Bitcoin ve kripto para birimlerinin eleştirmenleri arasında yer alan Steve Hanke, Bitcoin’in benimsenmesinin El Salvador ekonomisi için çok zor olduğuna inanıyor.

“Bitcoin, El Salvador İçin Bir Kabus”

Steve Hanke son tweetinde, Salvadorluların ve El Salvador ekonomisinin BTC ödemelerini ekonomilerine ve finansal sistemlerine entegre etmekte zorlandığını belirterek Bitcoin’i bir kez daha eleştirdi.

Özellikle Hanke’ye göre kullanıcılar teknolojik sorunlarla karşı karşıya kalıyor ve her geçen gün para kaybediyor. Uzman, ekonomideki kayıplara gelince, ülkenin kredi itibarının da zarar gördüğünü söylüyor  ve El Salvador’un tahvillerinin bir aydan fazla bir süredir inip çıktığına değiniyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Pazar günü Bitcoin ve lider kripto para birimindeki volatilite ile ilgili paylaştığı tweet’lerin yanı sıra ekonomist, BTC’yi sürekli eleştiriyor. Bitcoin hakkında yaptığı olumsuz açıklamalar ile tanıdığımız Hanke, Bitcoin’in değerinin aslında sıfır olduğunu da her fırsatta dile getiriyor.

Bitcoin Alımları Artıyor

Her ne kadar Bitcoin ile ilgili ve El Salvador’un hamlesi ile ilgili eleştiriler hız kesmeden gelmeye devam etse de insanlar BTC alımı yapmaya devam ediyor. Ayrıca El Salvador şu anda Bitcoin’den elde ettiği karları bir hayvan hastanesi yaptırmak için harcıyor.

dolayısıyla Bitcoin eleştirilse de önemli gelişmelere imza atılmaya devam ediyor. Lider kripto para birimi Bitcoin son zamanlarda yakaladığı fiyat hareketi ile de ilgi çekiyor ve fiyatın 57.000 dolar üzerine kadar çıktığı görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar