X

Ekonomi Profesörü PayPal’ın Bitcoin (BTC) Hamlesini Eleştirdi

Roubini yine Bitcoin'i eleştirdi.
10:22
27 Ekim 2020

Dünyanın en ünlü ekonomistlerinden birisi olarak bilinen Nouriel Roubini, daha önce de lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hakkında çokça eleştiride bulunmuş ve bunun içi boş bir balondan ibaret olduğunu vurgulamıştı. 2020 yılında her şeyin düştüğü Mart ayında 3.700 dolara kadar gerileyen BTC’yi sert bir şekilde eleştiren Roubini, bunun devamında 13.000 dolar üstüne yükseliş yaşandığında da boş durmadı.

PayPal, Bitcoin’i Hareketlendirdi

Bitcoin fiyatı 13.000 dolar üstüne PayPal cephesinden gelen olumlu haber ile çıktı ve PayPal’ın Bitcoin alım satım işlemlerini destekleyeceği duyurusu kesinlikle piyasada büyük bir hareketlilik yaşattı. Roubini ise bu olumlu olayı da eleştirerek, PayPal’ın bu hamlesinin ABD’deki bireysel yatırımcılara “kripto para kumarı” getirmekten ibaret olduğunu düşünüyor.

paypal bitcoin

Bunun hem PayPal kullanıcıları hem de PayPal için kötü olduğunu ifade eden Roubini, aslında önemli bir noktayı kaçırmakta. PayPal kullanan 346 milyon kullanıcının çoğunluğu Y nesli ve bunun devamına üye. Bu da kripto para işlemleri ile ödemelerinin PayPal kullanıcıları arasında çok ama çok popüler olabileceğini gösteriyor.

Yani Roubini bunun hem tüketiciler hem de PayPal için kötü olduğunu belirtse de topluluk bunu talep eden asıl kesim olabilir. Topluluğun talep ettiği bir gelişmenin ise ilgi çektiği kesin. Yine de Roubini’nin Bitcoin‘i eleştirmesi sadece gündemde kalma çabası olarak görülüyor. BTC fiyatı ise buna aldırmadan yükselişini sürdürüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar