Dünyaca Ünlü Yatırımcıdan Herkesi Şaşırtan Bitcoin Yorumu! Piyasaları Alt Üst Edecek Tahmin!

Özet

  • Dünyaca ünlü yatırımcı ve finans yazarı Harry Dent, hem kripto para piyasası hem de hisse senetleri hakkında büyük bir uyarıda bulundu. İşte ünlü yatırımcıdan herkesi şaşırtan Bitcoin yorumu.
08:18
8 Nisan 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

Dünyaca ünlü yatırımcı ve finans yazarı Harry Dent, hem kripto para piyasası hem de hisse senetleri hakkında büyük bir uyarıda bulundu. İşte ünlü yatırımcıdan herkesi şaşırtan Bitcoin yorumu.

Önce Çökmesini Sonra Anka Kuşu Gibi Yükselmesini Bekliyor

David Lin Report’a röportaj veren Dent, yaklaşmakta olan büyük bir çöküşün Bitcoin ve hisse senedi yatırımcıları harap edeceğini ve bunun BTC’nin küresel ekonominin geleceği olarak ortaya çıkmasının önünü açacağını iddia etti. Dent, yaklaşan çöküşün muhtemelen Temmuz ayına kadar gerçekleşeceğini ve Bitcoin üzerindeki etkisinin internetin ilk günlerindeki Amazon’un dot-com çöküşünü yansıtacağını ekledi. Ortaya çıkacak karışıklığın sakinleşmesiyle BTC’nin bir anka kuşu gibi yükseleceğini de ifade eden ünlü yatırımcı şunları söyledi:

Çöküşün ardından insanlar Bitcoin’in tamamen saçmalık olduğunu söyleyecek, büyük bir aldatmacaydı diyecekler. Ama gerçek bu değil çünkü Amazon ve dot-com’ların yaptığı tam olarak buydu. Hatta çöküş bana bu kripto para balonunun büyüklüğünün bir şaka olmadığını söylediğini daha da kanıtlayacak. Bu bir sonraki büyük şey bu olacak. Şu anda kripto para piyasası dot-com balonunu mükemmel bir şekilde yansıtıyor. Öte yandan çöküş de aynı derecede kötü olmalı, yüzde 95 ila yüzde 96’yı bulmalı. Amazon ve dot-com’lar da böyle çökmüştü. Bu tarihi çöküşün ardından Bitcoin on yıllar boyunca büyük bir patlama yapacak.

Dent’e göre, Bitcoin’in 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69 bin dolara yükselmesi sadece bir başlangıçtı ve geleceği Y kuşağının yükselişiyle beslenecek:

Bu, ABD’li Y kuşağının harcama döngüsünde zirveye ulaşacağı 2030’lara kadar zirveye ulaşmayacağı, daha uzun bir patlama sürecinin sadece bebek balonuydu. Ve sadece Bitcoin değil. Bitcoin burada sadece bir tür öncü varlık. Blockchain tüm finansal hizmetleri yeniden tanımlamanın bir yolu. Temelde bir devrimdir, özellikle de finansal hizmetlerde bir devrim. Bu bir servet devrimidir. Bu, Blockchain teknolojisinin finansal hizmetlerde başlattığı bir devrimdir.

Dent, çöküş öngörüsünün ne zaman gerçekleşeceği konusunda ise tam bir tarih vermese de Temmuz’a kadar gerçekleşmesini bekliyor.

“Bitcoin, Altını Çoktan Geçti”

Ünlü yatırımcı, Ethereum (ETH) ve onun sağladığı fayda konusunda da yükselişte olmasına rağmen Bitcoin’in altını çoktan geçtiğini ve büyüklüğü ve marka tanınırlığının pazar lideri olarak kalmasını sağlayacağını ifade ederek “Bitcoin’in dijital bir küresel ekonomi için standart haline geldiğini görüyorum. Geçmişte altın, daha az bilgi yoğun bir ekonomide parasal standarttı. Altın bu standart olamaz. Yeni ekonomik sistem bu değil. Bitcoin yeni ekonomik sistemi ve bu standardı oluşturacak kadar büyük ve bu yüzden Bitcoin’in hayatta kalacağını düşünüyorum çünkü aksi takdirde Ethereum Bitcoin‘den çok daha faydalı şeyler yapıyor.” dedi.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI