Hafta Başında Lansmanı Yapılan OpenSea Pro’ya Büyük İlgi! Nefesi Blur’un Ensesinde!

Özet

  • NFT toplayıcısı OpenSea Pro, hafta başındaki lansmanının ardından aktif adres sayısında ve işlem hacminde önemli artışlar kaydetti.
12:02
8 Nisan 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

NFT toplayıcısı OpenSea Pro, hafta başındaki lansmanının ardından aktif adres sayısında ve işlem hacminde önemli artışlar kaydetti. Rekabetçi pazarda en yüksek işlem payını almayı ve korumayı başardı.

Hem Yeni Hem de Günlük Aktif Adres Sayısı Hızla Arttı

OpenSea’nin profesyonel yatırımcılara yönelik lansmanını yeni yaptığı ve NFT pazar yeri Blur‘a rakip olması amaçlanan NFT toplayıcısı OpenSea Pro, hem yeni hem de günlük aktif adres sayısındaki dikkat çekici artışlarla sektöre hızlı bir giriş yaptı.

Dune’dan alınan verilere göre OpenSea Pro’daki yeni adres sayısı bine doğru gerilemeden önce günlük bin 800’ün üzerine çıktı. Şu anda 3 bin seviyesinin altında seyreden günlük aktif adres sayısında ise 3 bin 500’ün üzerine varan bir yükseliş görüldü.

Platformdaki günlük işlem hacmi de benzer şekilde artarak 3 milyon doları aştı. O zamandan beri geri çekilen günlük işlem hacmi şu anda 2.5 milyon doların üzerinde seyrediyor.

OpenSea Pro vs Blur

Platformdaki aktiviteyi teşvik etmek amacıyla gerçekleştirdiği büyük AirDrop’larla sahneye çıktığından beri uzun zamandır NFT toplayıcıları arasındaki günlük hacmi domine eden OpenSea‘nın en büyük rakibi Blur, OpenSea Pro’nun lansmanının ardından pazardaki hakimiyetini kaybetmeye başladı. OpenSea Pro, şu anda NFT toplayıcıları arasında en yüksek günlük hacme ulaşmak için Blur ile rekabet ediyor. Bu noktada 5 Nisan ve 6 Nisan tarihlerinde liderliği ele geçiren OpenSea Pro, 7 Nisan’da liderliği yeniden Blur’a kaptırdı.

Benzer şekilde OpenSea Pro, 5 Nisan ve 6 Nisan tarihlerinde NFT toplayıcıları arasında pazarın en önemli yüzdelik payına ulaşsa da 7 Nisan’da liderliği yeniden Blur’a kaptırdı.

OpenSea Pro’nun rakibi Blur karşısında liderliği ele geçirdiği ve koruduğu tek metrik ise NFT toplayıcıları arasındaki günlük işlem payı oldu. OpenSea’nin yeni platformu 5 Nisan’da en yüksek günlük işleme ulaşarak Blur’un yüzde 29,5 olan pazar payına karşılık yüzde 55,1’i gördü ve 6 Nisan’da bu oran yüzde 58,4’e çıktı. OpenSea Pro’nun 7 Nisan ve bugün itibarıyla NFT toplayıcıları arasındaki işlemlerin yüzde 50’sinden fazlasını elinde tuttuğu görülüyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI