Piyasaya Güncel Bakış: Günün Öne Çıkan Kripto Para Birimleri!

Özet

  • Kripto para piyasası, lider kripto para birimi Bitcoin'in 28.000 doları aşması ile birlikte yeniden yükselişe geçti.
13:30
8 Nisan 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), sabah saatlerinde kaydetmeye başladığı değer artışları ile birlikte yeniden 28.000 dolar seviyelerinin üzerine çıktı. Kripto para piyasası gün içerisinde yükselişe geçti ve piyasadaki çoğu kripto para birimi değer artışlarına hız kazandırdı. Kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri, CoinMarketCap’in güncel verilerine göre 1,18 trilyon dolar seviyelerine ulaştı. Chiliz (CHZ), Filecoin (FIL) ve Conflux (CFX) ise kaydettikleri son yükselişler ile piyasada günün öne çıkan kripto para birimleri oldu.

Bitcoin (BTC), Yeniden 28.000 Dolar Seviyelerini Aştı

Bitcoin (BTC), sabah saatlerinde kaydetmeye başladığı değer artışları ile birlikte 28.000 dolar seviyelerini aştı. Lider kripto para biriminin 28.000 doları aşmasının ardından kripto para piyasası yeniden yükselişe geçti ve kripto para piyasasındaki çoğu altcoin, değer artışlarına hız kazandırdı. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer artışları ile birlikte 1900 dolar seviyelerine önemli ölçüde yaklaştı. Kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri ise CoinMarketCap’in güncel verilerine göre 1,18 trilyon dolar seviyelerini aştı. Chiliz (CHZ), Filecoin (FIL) ve Conflux (CFX) da piyasadaki yükseliş eğiliminin de etkisiyle değer artışlarına hız kazandırarak günün öne çıkan kripto para birimleri arasında yer aldı.

Günün Öne Çıkan Kripto Para Birimleri

Kripto para piyasasındaki çoğu altcoin, lider kripto para birimi Bitcoin’in 28.000 dolar seviyelerini aşması ile birlikte yeniden yükselişe geçti ve değer artışlarına hız kazandırdı. Chiliz (CHZ), Filecoin (FIL) ve Conflux (CFX), Neo (NEO) ve Stacks (STX) CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri en yüksek 100 kripto para birimi arasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde en yüksek oranlı değer artışları kaydeden kripto para birimleri olurken Lido DAO (LDO), Enjin Coin (ENJ), Aave (AAVE), Maker (MKR) ve XRP ise en yüksek oranlı değer kaybı kaydeden kripto para birimleri arasında yer aldı.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI