reklamı kapat

Drogba, Kripto Para Piyasasına Atılıyor

Galatasaray'ın eski futbolcusu Didier Drogba bir kripto para platformunun temsilcisi olmaya hazırlanıyor.
15:20
16 Temmuz 2018

Eski Ivory Coast kaptanı ve şu an Phoenix Rising’in forvet oyuncusu Didier Drogba’nın keyifli ve uzun bir futbol hayatı oldu. Drogba, bugünlerde kullanıcılarla reklam gelirini paylaşmayı amaçlamayan all.me adında bir kripto para platformu için temsilci olmaya hazırlanıyor.

Didier Drogba futbol hayatı boyunca hem saha içinde hem saha dışında birçok görev aldı. İki kez yılın Afrikalı Futbolcusu seçilen Drogba, bir süre Ivory Coast milli takımının kaptanlığını yaptı.

Ayrıca ülkesi Drogba’dan 2011 yılında yaşanan iç savaştan sonra bölünmelerin iyileştirilmesi için uzlaşma komisyonunda yer almasını da istemişti.

Şimdi ise Drogba bambaşka bir sorumluluk üstleniyor ve bir kripto para platformuyla çalışmaya başlıyor.

Drogba: “İnancım tam”

Ünlü futbolcu all.me adlı bir platformun temsilcisi olacak. Platformun kurucusu Artak Tovmasyan all.me’yi şu şekilde açıkladı:

Kurduğumuz bu platform, bir sosyal ağı, bir kripto para birimini ve ticaret zeminini birleştiren ilk dijital platform. Dijital platformla, tüm reklam gelirlerini kendileri alır. Ama biz aktif kullanımlarına bağlı olarak bu gelirin yarsını kullanıcılarımızla paylaşıyoruz.

All.me t-shirt’ü ile Russia Today’e konuşan Drgoba da projeye “çok inandığını” dile getirdi.

Platformun web sitesine göre kullanıcılar, aktifliklerine göre, popülerliklerine göre ve paylaştıkları içeriklere göre ödüller kazanacak. Platformu kullananlar, bir reklam hesabını profillerin etkinleştirerek takipçilerinin görmesini sağlayabilecek. Kullanıcılar görüntüleme başına belli bir all.me token’ı kazanacak ve kullanıcılar bunları profil teması satın almak için, hediye olarak göndermek için ve aylık müzik abonelikleri gibi şeyleri satın almak için kullanabilecek.

Futbolun geleceği değişiyor mu?

Gün geçtikçe kripto paralar ve Blockchain ile ilgilenen profesyonel futbolcuların sayısı da artıyor. Geçtiğimiz günlerde FC Barcelona’nın yıldız futbolcusu Lionel Messi, “Blockchain ve merkezi olmayan sistemlerle yakından ilgilenmeye başladığını” dile getirmişti.

Eski Brezilyalı futbolcu Ronaldinho ise kısa bir süre önce Ronaldinho Soccer Coin adlı bir kripto para çıkaracağını açıkladı. Kolombiyalı James Rodriguez de geçtiğimiz aylarda JR10 adlı bir token çıkarttı.

Bu gelişmelere bakıldığı zaman kripto paraların şu sıralar futbolcular arasında oldukça popüler olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Kaynak: Bitcoinist

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.