reklamı kapat

Dünyanın En Büyük Yatırım Şirketi Gözünü Bitcoin’e Dikti, BTC 6600$ Oldu

Blackrock şirketi kripto para sektörüne girmeye hazırlanıyor. Müşterilere ait 6 trilyon doları yöneten Blackrock dünyanın en büyük varlık yöneticisi ve yatırım şirketi.
15:15
16 Temmuz 2018
  • Serhat AntSerhat Ant

Blackrock şirketi kripto para sektörüne girmeye hazırlanıyor. Müşterilere ait 6 trilyon doları yöneten Blackrock dünyanın en büyük varlık yöneticisi ve yatırım şirketi. Haber piyasada alımları tetikledi ve Bitcoin fiyatı küçük çaplı bir sıçrama yaptı.

Financial News’ün haberine göre BlackRock, kripto para sektörüne nasıl girebileceğini araştırması için bir çalışma grubu oluşturdu. Ekip şirketin farklı departmanlarında görev yapan uzmanlardan oluşuyor, hatta şirkette görevli muhbirler yatırım stratejisi gurusu Tim Simpson’ın da ekibe dahil olduğunu bildirdi.

Konuyla yakından ilgili kişiler BlackRock’ın Bitcoin vadeli işlemlerine yatırım yaparak rekabetçi sektöre adım atmayı düşündüğünü belirtiyor. Şirketin CEO’su Larry Fink geçtiğimiz yıl Bloomberg’e verdiği röportajda kripto paraların potansiyeline inandığını, ancak kripto paraları hala spekülasyon ve kara para aklama aracı olarak gördüğünü dile getirmişti.

BlackRock’ın bir sözcüsü “şirketin gözünün senelerdir Blockchain teknolojisinde olduğunu” açıklamıştı. Ancak haberler henüz doğrulanmadı ve şirketten resmi bir açıklamanın gelmesi bekleniyor.

Piyasalar BlackRock haberine bu sabah olumlu bir tepki verdi. Bu yazının hazırlandığı sırada Bitcoin günlük %4,05’lik bir yükselişle 6.611 dolardan işlem görüyor. Dünkü 3 milyar dolarlık hacmin de şu sıralar 4,7 milyar dolara çıktığı görülüyor.

Son 6 aydır kripto para piyasasında ayılar kol geziyor, dolayısıyla iyi haberlere hasret kaldık. Büyük kurumsal yatırım şirketleri kripto paralara ilgi gösterdiğinde hem kripto paralar sektöre yabancı insanların gözünde meşruiyet kazanıyor hem de şirketler küresel finans piyasasındaki yerini sağlamlaştırıyor.

BlackRock haberi hafta başında Bitcoin fiyatına ivme kazandırarak yatırımcıları sevindirdi. Bu noktadan sonra ayı piyasasının sona erip ermeyeceğini kestirmek zor, ancak BlackRock’tan yapılacak resmi bir açıklama boğa mevsiminin başlangıcını müjdeleyebilir.

Kaynak: ethereumworldnews.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.