Dogecoin Durdurulamıyor! İşte Dogecoin Ve Diğer Altcoin’lerin Son Durumu!

29 Ekim sabahı kripto paralar ve özellikle de Dogecoin için muhteşem bir yükselişle başladı. Bu artış diğer tüm altcoin'lere yansımış görünüyor.
12:30
29 Ekim 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Musk’ın Twitter satın alımına oldukça iyi tepki veren DOGE bugün de en iyi performans gösteren kripto paralardan birisi oldu. Bitcoin dün yaşanan dalgalanmanın ardından bir kez daha atağa kalktı ve 21.000 doların üzerine çıkmaya çok yakın. Altcoinler de Musk-Twitter anlaşmasının ardından Dogecoin’in muazzam kazançları öncülüğünde günlük ölçekte yeşil renkte.

Bitcoin 21 Bin Doların Üzerine Çıktı

Geçtiğimiz birkaç gün kripto para sektörü ve piyasa fiyat hareketleri açısından oldukça hareketli geçti. Bitcoin hafta ortasına kadar 19.000 dolar seviyesinde sabit kaldı ve yaklaşık 20 gün sonra ilk kez 20.000 doların üzerine çıktı.

Kısa bir geri çekilmenin ardından, birkaç haftanın en yüksek seviyesi olan 21.000 dolara dokunmasıyla sonuçlanan başka bir yükseliş başlattı. ECB’nin 75 baz puanlık son faiz artışını açıklamasıyla varlık Cuma günü geri çekildi ve bu da BTC’yi 21.000 dolara geri getirdi.

ABD Eylül ayı için kişisel gelir rakamlarını açıkladığında daha fazla dalgalanma yaşandı. Bununla birlikte, boğalar kripto para birimini yukarıya, yaklaşık 21.000 dolarlık mevcut seviyesine taşıyabildikleri için şimdiye kadar avantajlı konumda bulundular. Sonuç olarak, Bitcoin’in piyasa değeri bir kez daha 400 milyar dolara ulaşırken, altcoin’ler üzerindeki hakimiyeti, birçoğu bugün yeşil renkte olduğu için hafif bir darbe aldı.

Dogecoin Yeniden Yükselişe Geçti

Altcoinler dün geri çekildi, ancak bugün manzara tamamen farklı. Ethereum %9’luk büyük bir artışla tekrar yeşile döndü. Sonuç olarak, ikinci en büyük kripto, Birleşmenin tamamlanmasından bu yana gördüğü en yüksek seviye olan 1.600 doların oldukça üzerinde işlem görüyor.

Binance Coin günlük %6,5’lik kayda değer bir sıçramanın ardından 300 dolar bölgesini geri aldı. Ripple, Cardano, Solana, MATIC, Polkadot ve Avalanche da etkileyici kazançlar elde etti. Hatta SOL ve AVAX çift haneli artış gösterdi.

Ancak, bugünün en iyi performans gösterenleri piyasa değerine göre en büyük iki memecoin oldu. Dogecoin bir günde %30’un üzerinde bir artış gösterdi ve Mayıs ayından bu yana ilk kez 0,1 doların üzerine çıktı. Kripto para, Musk’ın Twitter satın alımına oldukça iyi tepki verdi ve haftalık %70 artış gösterdi.

Ayrıca piyasa değerine göre en büyük 10 kripto para arasına tekrar girmeyi başardı. Shiba Inu, belki de rakibini taklit ederek, %17 arttı ve 0,000013 dolardan işlem görüyor. Çoğu düşük ve orta büyüklükteki altcoin’lerin de kayda değer kazançlar elde etmesiyle, kripto piyasa değeri 40 milyar dolar arttı. Sonuç olarak, metrik, imrenilen 1 trilyon dolar çizgisinin oldukça üzerine çıktı.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar