X


Dogecoin Dipten Alım Fırsatı Adına Sinyaller Veriyor: DOGE Fiyat Analizi

Dogecoin fiyat analizi.
16:00
16 Kasım 2021

En popüler şaka kripto para birimi Dogecoin, bu sabah erken saatlerde kaydedilen ve kripto para piyasasının 300 milyar dolardan fazla değer kaybetmesine yol açan gerilemede %13 düştü. Kripto paraların kızıla bürünmesi, piyasa değerinden 300 milyar doların üzerindeki bir miktarı süpürürken düşüş, fırsata çevrildi.

Kripto Para Piyasasındaki Düşüş

Dogecoin fiyatı %13 düşüşün ardından 0.23 doların üzerinde işlem görüyor. Kripto para piyasası, lider Bitcoin’in 58.000 dolara kadar gerilemesi öncülük etti. CMC verilerine göre birçok altcoin kızıla renge büründü.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Altcoin’ler son 24 saatte toplu olarak 100 milyar dolardan fazla değer kaybetti. Ethereum %12 düşerek 4.000 dolar sınırına yaklaşırken piyasa değeri 500 milyar doların altına düştü. Uzman analistlere göre piyasa genelindeki mevcut düzeltme, yükselişin devamı adına sağlıklı bir hamle. Dogecoin fiyatı, 0.24 dolar seviyesini rampa olarak kullanmaya hazırlanıyor. Düşüş trendini agresif bir şekilde savunan boğalar önemli noktaları başarıyla test etti.

Dogecoin’de İzlenmesi Gereken ve Beklenilen Seviyeler

50 günlük Basit Hareketli Ortalama dirence çevrilirken RSI aşırı satış bölgesine adım attı. Bu da ayıların Dogecoini fiyatında momentumu eline alıdğına işaret ediyor. Ancak uzmanlara göre Dogecoin, 50 günlük SMA seviyesini geçerek 100 günlük SMA’yı ifade eden 0.26 dolar trend çizgisini süpürürse yükseliş eğilimi doğrulanmış olacak. Bu adım, satış baskısının düştüğünü gösteren ilk işaret olacaktır.

Dogecoin fiyatı yükseliş trendinin doğrulanması ile 0.28 dolara ve daha sonra 200 SMA direnci olan 0.2838 dolara doğru hareket edecektir. Şu sıralarda kripto para piyasasının hareketli seyri ise yatırımcıları alım satımdan önce mantıklı düşünmeye davet ediyor. Dogecoin fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.24 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar