X


Do Kwon’un Terra Blockchain’ini “Yeniden Canlandırma” Planına Onay Çıktı!

Do Kwon'un  Terra Blockchain'ini yeniden başlatma ve LUNA 2.0 token'larını oluşturma planına dair önerisine ilişkin yönetim oylaması tamamlandı ve öneriye onay çıktı.
14:42
25 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Do Kwon’un  Terra Blockchain‘ini yeniden başlatarak canlandırma ve LUNA 2.0 token’larını oluşturma planına dair önerisine ilişkin yönetim oylaması tamamlandı ve öneriye resmen onay çıktı. Algoritmik stablecoin TerraUSD‘nin (UST) ani çöküşünün ardından Kwon’un sunduğu bu plan ile çöküşten etkilenen LUNA sahiplerine orantılı olarak AirDrop yapılacak ve yeni bir Blockchain oluşturulacak.

Öneriye %65.5 Oranında Destek Geldi

Do Kwon‘un planı için başlatılan yöneyim oylamasında kullanılan toplam oyların yüzde 65,5’i destek çıktı. Fork’a karşı çıkanların sadece yüzde 13,2’si “vetolu hayır” oyu kullandı. Oyların yüzde 20’sinden biraz fazlası ise çekimser kaldı.

Terra’nın çöküşünün ardından, Terraform Labs CEO’su Do Kwon yeni bir ağın başlatılması önerisinde bulunmuş, başlangıçta bunu Terraform Labs tarafından düzeltilmeden önce bir fork olarak nitelendirmişti. Yeni Blockchain Terra olarak isimlendirilecek ve zincirin mevcut sürümü ise Terra Classic olarak yeniden isimlendirilecek.

Öneriye dair sağlanan ayrıntılara göre, Terra 2.0’ın Cuma günü ana ağa (mainnet) ulaşması planlanıyor. Bu lansmanın ardından LUNA 2.0 token’ları alım satım için hazır olacak. Bu token’lar, önceden belirlenmiş bir oranda ağın mevcut paydaşlarına AirDrop yoluyla dağıtılacak. Token’ların büyük çoğunluğu hak kazanma süresine göre dağıtılacak. Ayrıca, yeni Terra Blockchain’i asıl amacı olan UST token’ı olmadan da var olabilecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar