X


Ethereum Fiyatı için “Tarihi Yükseliş Sinyali” Geldi

Ethereum'un ortalama işlem ücretleri son derece düşük bir seviyede ve bu yükseliş için tarihi bir işaret olabilir.
14:30
25 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Zincir üstü analitik şirketi Santiment, Ethereum ağındaki ortalama işlem ücretinin son derece düşük bir seviyede olduğunu ve kullanıcıların ağda işlem gerçekleştirmek için şu anda işlem başına 2,54 dolar ödemek zorunda kaldığını bildirdi.

ETH Fiyatı için Tarihi Sinyal

Santiment, Ethereum ağındaki mevcut işlem ücretinin 2021’in Temmuz ayından bu yanaki en düşük seviyede olduğunu belirtirken, bunun fiyat için tarihi bir işaret olabileceğine dikkat çekti:

Geçmişte Ethereum ağındaki ortalama işlem ücreti 5 doların altına düştükten sonra ETH fiyatı yükselmiştir.

Santiment‘ın dikkat çektiği gibi, Ethereum ağındaki işlem ücreti son 10 ayın en düşük seviyesine inmiş durumda. Dünya genelinde enflasyonun neden olduğu korkudan dolayı kripto para piyasası kan kaybederken ETH fiyatının düşmesiyle gas ücretleri de büyük oranda düştü.

Glassnode‘un uyarılarına göre, Ethereum ağının daha az kullanılmasının ardından Ethereum işlem sayısı bir ayın en düşük seviyesi olan 43 milyon 924 bin 994’e geriledi. Böylece, ağda işlem yapmak ve NFT satın almak için ETH kullanan daha az insanla birlikte Ethereum’un fiyatı da gas ücretleri ile birlikte düşmüş oldu.

ETH, yazım sırasında bin 973 dolardan işlem görerek 2021’in Temmuz ayındaki rallide kilit rol oynayan psikolojik seviye olan 2 bin doların altında kalmaya devam ediyor. Fiyatın yukarı yönlü önündeki en kilit engellerden biri de 2 bin 644 dolar seviyesi. Bu seviyenin geçilmesi halinde Ethereum’un fiyatı 3 bin dolara kadar yükselebilir.

Ethereum Birikiminde Artış

CoinShare‘in haftalık Dijital Varlık Fonu Akışları raporuna göre, Bitcoin (BTC), 154 milyon dolarlık düşüşle haftalıkta ana para çıkışının yaşandığı kripto para birimi oldu. Fonlar, Bitcoin fiyatının 30 bin dolar civarında dalgalandığı inişli çıkışlı bir ticaret haftasında çekildi. Bununla birlikte, Ethereum önceki haftalara göre daha az çıkış gördü ve bu, Ethereum birikiminin devam ediyor olabileceğini akıllara getirdi.

Geçen hafta Ethereum’dan fon çıkışlarında yalnızca 300 bin dolar değerinde ETH kaydedildi.

Geçmişte, Ethereum büyük çıkışlar gördü ve bu da yıldan bugüne Ethereum’a olan net fon akışının eksi 239 milyon dolar seviyesinde kalmasına neden oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar